رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

«محمد اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در دیدار با  «کایل پیترز» معاون بانک جهانی که روز گذشته در ارگ برگزار شد، گفت: تمرکز بیشتر دولت بر مردم مستضعف است و تلاش می‌شود که با طرح‌ها و اجرای پروژه‌ها، مردم مستضعف به طور مستقیم از آنها بهره‌مند شوند. محمد اشرف غنی خاطرنشان کرد: نشست بروکسل برای […]

«محمد اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در دیدار با  «کایل پیترز» معاون بانک جهانی که روز گذشته در ارگ برگزار شد، گفت: تمرکز بیشتر دولت بر مردم مستضعف است و تلاش می‌شود که با طرح‌ها و اجرای پروژه‌ها، مردم مستضعف به طور مستقیم از آنها بهره‌مند شوند.

محمد اشرف غنی خاطرنشان کرد: نشست بروکسل برای ما وسیله است که پس از به‌دست آوردن اعتماد جامعه جهانی، فساد اداری را از بین ببریم، با فقر مبارزه می‌کنیم و برای مردم زمینه کار فراهم می‌نماییم، تا در روند زندگی آنان تغییر مثبت ایجاد شود.

وی افزود: دولت افغانستان می‌خواهد که کمک و همکاری که با افغانستان صورت می‌گیرد از طریق بودجه ملی به طور شفاف استفاده شود.

اشرف غنی افزود: دولت افغانستان به ویژه وزارت اقتصادی کارهای زیادی انجام داده و اصلاحات مناسب را آورده است.

وی ضمن تأکید بر حذف تشکیلات موازی دولت گفت: لازم است تا فضای مناسب کار برای سرمایه‌گذاری خصوصی فراهم شود و از هیأت بانک جهانی خواست که سرمایه گذاران را در بخش بیمه و ضمانت ها همکاری کند، تا سرمایه‌گذاران با خاطر آرام سرمایه‌گذاری کنند.

غنی افزود: در بین بخش‌های مختلف، سهم بخش خصوصی هر روز برجسته‌تر می‌شود، و برای نخستین‌بار فعالیت‌های  برشنا با بخش خصوصی با موفقیت اجرا می‌شود.

محمد اشرف غنی گفت: تمرکز بیشتر ما روی تولید انرژی و حمل و نقل است و می‌خواهیم تا از این طریق افغانستان را به مرکز انرژی، حمل و نقل و تولید منطقه مبدل کنیم، نقش بخش  خصوصی در این زمینه بسیار مهم است و نقش بانک جهانی نیز در بخش ظرفیت‌سازی ارزنده است.

وی بیان داشت: در بخش ساخت یک کریدور هوایی با کشور هند موافقت کردیم، تا کالا‌های افغانستانی از طریق هوایی به هند انتقال یابد و در فرودگاه‌های مناطق آزاد اقتصادی خاص ایجاد شود که کار  زیربنایی آن در دست اقدام است.

اشرف غنی بر سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی تأکید کرد و گفت: در بخش کشاورزی زمینه‌های سرمایه‌گذاری بیشتر فراهم خواهد شد که بر زندگی مردم مستضعف تأثیر مثبت می‌گذارد.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری افغانستان به نقل از اشرف غنی نوشت: با عملی شدن برنامه میثاق شهروندی فاصله بین  شهر و روستا از میان برداشته خواهد شد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی