رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

«محمد اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان، در دیدار با شماری از فعالان حقوق زن با اشاره به حضورش در اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای و ملاقات با شماری از سران کشورها، گفت: برای نخستین بار چین می‌خواهد در تأمین صلح، میان افغانستان و پاکستان میانجی و به زودی وزیر خارجه چین به کابل سفر خواهد […]

«محمد اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان، در دیدار با شماری از فعالان حقوق زن با اشاره به حضورش در اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای و ملاقات با شماری از سران کشورها، گفت: برای نخستین بار چین می‌خواهد در تأمین صلح، میان افغانستان و پاکستان میانجی و به زودی وزیر خارجه چین به کابل سفر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: صلح با پاکستان خواست ما بود و این موضوع باید دولت به دولت حل می شود.

رییس جمهور افغانستان خاطرنشان کرد: هربار که یک دستاورد را رقم می‌زنیم و شرایط تحول را فراهم می سازیم، از یک سوی به ما فشار وارد می شود.

وی تأکید کرد: هیچ قدرتی نمی‌تواند تمرکز ما را نسبت به برنامه‌های آینده ضعیف سازد.

اشرف غنی از نهادهای مدنی و مردم خواست، زمانیکه یک قانون شکن قانون را زیر پا می‌گزارد و به پلیس که زندگی خود را بخاطر آرامش مردم به خطر مواجه می‌سازد، حمله می‌کند باید علیه آن اعتراض کرد.

وی بر شکل‌گیری یک بحث همه جانبه ملی پیرامون اصلاحات در نهادهای امنیتی تأکید و افزود: این بحث ملی ابتدا باید در کابل و سپس در ولایات دیگر گسترش یابد تا در نتیجه آن بتوانیم در ادارات به ویژه وزارت امور کشور، اصلاحات اساسی را وارد کنیم.

رییس جمهور  افغانستان، خاطرنشان کرد: در جریان تاریخ، مشکلات ما این بود که با وجود یک ملت نیرومند، دولت نیرومند نداشتیم، مردم دولت نیرومند می‌خواهند و در نتیجه این موضوع ملی، باید به ایجاد دولت و ملت به توافق و تمرکز بیشتر را به 3 قشر زنان، جوانان و فقرا متمرکز کنیم.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی