رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

وزارت تحصیلات عالی اعلام کرده که نخستین مرکز تحقیقاتی و نوآوری در بخش تکنالوژی معلوماتی در این وزارت افتتاح شده است. این مرکز به کمک دانشگاه تخنیکی برلین آلمان تاسیس شده است. وزارت تحصیلات عالی می‌گوید که این مرکز در جهت زمینه‌سازی برای بخش تحقیقات عملی استادان و دانشجویان، آموزش مهارت‌های جدید در عرصه‌ تکنالوژی […]

وزارت تحصیلات عالی اعلام کرده که نخستین مرکز تحقیقاتی و نوآوری در بخش تکنالوژی معلوماتی در این وزارت افتتاح شده است.
این مرکز به کمک دانشگاه تخنیکی برلین آلمان تاسیس شده است.
وزارت تحصیلات عالی می‌گوید که این مرکز در جهت زمینه‌سازی برای بخش تحقیقات عملی استادان و دانشجویان، آموزش مهارت‌های جدید در عرصه‌ تکنالوژی معلوماتی، خدمات شبکه‌سازی انترنتی و انواع سخت افزار و نرم افزار فعالیت می‌کند.
فریده مومند وزیر تحصیلات عالی با قدردانی از دولت آلمان، می‌گوید که تاسیس این مرکز در تامین ارتباط میان تحقیق و عرضه خدمات تکنالوژی معلوماتی میان دانشگاه‌های دولتی در افغانستان کمک می‌کند.
همچنین پودزل سفیر دولت آلمان در کابل، در مراسم افتتاح این مرکز گفت که کشورش کمک‌های بیشتری برای رشد و توسعه تحصیلاعات عالی در افغانستان می‌کند. آقای پودزل می‌گوید که تاسیس مرکز تحقیقاتی و نوآوری تکنالوژی می‌تواند پلی میان دانش و بازار باشد.
در همین‌حال، داکتر نذیر پیروز استاد دانشگاه تخنیکی برلین، مشاور وزیرتحصیلات عالی در امور تکنالوژی معلوماتی افغانستان، می‌گوید که با ایجاد این مرکز استادان و دانشجویان قادر خواهند شد تا پروژه‌های تحقیقاتی شان را پس از بررسی و تایید از این طریق به بازار عرضه نمایند.

 

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی