رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March
سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

افراد بانفوذ امنیت انتخابات افغانستان را تهدید می‌کنند

«عبدالبدیع سیار» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اظهار داشت: کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان برای راه اندازی انتخابات در سراسر افغانستان از وجود تهدیدات امنیتی ابراز نگرانی می‌کند. وی که برای نظارت دفاتر این کمیسون به هرات آمده بود، افزود: مراکز رای دهی در مرکز شهر و شهرستان‌ها بدون مشکل امنیتی است اما بیشتر تهدیدات امنیتی مراکزی […]

«عبدالبدیع سیار» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اظهار داشت: کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان برای راه اندازی انتخابات در سراسر افغانستان از وجود تهدیدات امنیتی ابراز نگرانی می‌کند.

وی که برای نظارت دفاتر این کمیسون به هرات آمده بود، افزود: مراکز رای دهی در مرکز شهر و شهرستان‌ها بدون مشکل امنیتی است اما بیشتر تهدیدات امنیتی مراکزی را تهدید می‌کند که در روستاهای شهرستان‌ها قرار دارند و از تمام نیروهای امنیتی خواستار نظارت بر مراکز رای دهی است.

سیار خاطرنشان ساخت: هدف از نظارت آنها در ولایات مختلف متوازن سازی مراکز رای دهی است که برنامه اساسی کمیسیون انتخابات افغانستان است و کارمندان این کمیسیون به مناطق مختلف رفته و مراکز رای دهی را پیش از انتخابات مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی افزود: در برنامه بررسی‌های آنها برای جلوگیری از تقلب در انتخابات، مراکز به صورت شفاف بررسی و مراکز خیالی رای دهی زیر نظر افراد با نفوذ در این برنامه از لیست مراکز رای دهی حذف خواهد شد و این مراکز باید در بخش دولتی مانند مسجد، مدرسه و ادارات دولتی ایجاد شوند.

سیارگفت:  انتخابات پیش رو تفاوت‌های زیادی برگزارخواهد شد و مهمترین آن الکترونیکی ساختن مراکز رای دهی است و تا کنون 1.2 میلیون دلار برای متوازن سازی مراکز رای دهی و 63 میلیون دلارهم برای ثبت نام رای دهندگان از طریق ماشین‌های الکترونیکی هزینه شده است.

«داوود صدیق زاد» رییس کمیسیون مستقل انتخابات در هرات گفت: در انتخابات گذشته در 401 مرکزرای دهی انتخابات برگزار شد اما برای این انتخابات 480 مرکز از سوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان برای هرات تعیین شده که بررسی‌های متوازن سازی از ۲ روز گذشته تا کنون آغاز شده است.

«شفیق بهروزیان» فعال مدنی در هرات از برگزاری انتخابات در هرات ابراز نگرانی و افراد و تهدیدات امنیتی در مناطق مختلف شهرستان‌های هرات را چالش‌ جدی بر سر راه انتخابات پیش روی دانست..

در انتخابات گذشته در هرات به دلیل وجود ناامنی‌ در مراکز رای دهی در مناطق مختلف طالبان انگشتان رای دهندگان را قطع و در مراکزی که افرادی با نفوذ قرار داشتند تقلب گسترده صورت گرفت.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی