رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۴ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 20 April

 «عبدالله عبدالله» رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان  تاکید کرده است پس از گشایش بندر راهبردی چابهار، افغانستان برای انتقال کالاهای تجاری دیگر به پاکستان نیازی نخواهد داشت. بندر چابهار در استان سیستان و بلوچستان و در کنار خلیج فارس واقع شده و به راحتی از ساحل غربی هند و از طریق پاکستان قابل دسترسی […]

 «عبدالله عبدالله» رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان  تاکید کرده است پس از گشایش بندر راهبردی چابهار، افغانستان برای انتقال کالاهای تجاری دیگر به پاکستان نیازی نخواهد داشت.

بندر چابهار در استان سیستان و بلوچستان و در کنار خلیج فارس واقع شده و به راحتی از ساحل غربی هند و از طریق پاکستان قابل دسترسی است.

درصورتی که پاکستان مانع دسترسی ترانزیت ایران و افغانستان به دهلی نو شود، احتمالا این بندر می تواند تجارت میان سه کشور را افزایش می‌دهد.

هند و افغانستان برای ایجاد مسیرهای جایگزین و قابل اعتماد که پاکستان را دور بزند، همکاری های گسترده ای انجام داده اند.

رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: افغانستان پیش از این تنها به یک مسیر انتقالی متکی بود که از کراچی می گذشت. اما اکنون اوضاع تغییر کرده است. این مسیر اکنون از چابهار عبور می کند.

براساس توافقی که ماه مه سال گذشته بین ایران و هند به امضا رسید، هند قرار است با سرمایه ای معادل 85/21 میلیون دلار و درآمد سالانه 22/95 میلیون دلار دو لنگرگاه را در فاز یک بندر چابهار تجهیز و آماده بهره برداری کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
121
روز مانده
روز استقلال افغانستان
8
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
301
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
350
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی