رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

«عبدالله عبدالله»، رئیس اجرائیه دولت وحدت ملی در دیدار با «امجد حسین سیال» دبیرکل جدید سازمان همکاری‌های اقتصادی جنوب آسیا (سارک)، بر همکاری نزدیک افغانستان و این سازمان تأکید کرد. در اطلاعیه دفتر مطبوعاتی کاخ سپیدار آمده است که در این دیدار، عبدالله خواهان حمایت سازمان سارک و دبیرکل این سازمان از طرح افغانستان به […]

«عبدالله عبدالله»، رئیس اجرائیه دولت وحدت ملی در دیدار با «امجد حسین سیال» دبیرکل جدید سازمان همکاری‌های اقتصادی جنوب آسیا (سارک)، بر همکاری نزدیک افغانستان و این سازمان تأکید کرد.

در اطلاعیه دفتر مطبوعاتی کاخ سپیدار آمده است که در این دیدار، عبدالله خواهان حمایت سازمان سارک و دبیرکل این سازمان از طرح افغانستان به عنوان نقطه وصل در منطقه٬ حضور بیش‌تر افغانستانی ها در ساختار اداری و ریاست سارک و همکاری دو جانبه شد.

دبیرکل سازمان سارک نیز در این دیدار، هدف از سفر به افغانستان را ملاقات با رهبران کشورهای عضو این سازمان و ایجاد یک همکاری فعال و پویا عنوان کرد تا زمینه‌های همکاری بیشتر میان اعضای سازمان بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد که در صورت توافق اعضای سازمان سارک، به زودی نشست سران این سازمان را برگزار کند.

این در حالی است که به دنبال افزایش تنش‌ها میان افغانستان و پاکستان، افغانستان و هند، آخرین نشست سران کشورهای عضو سارک را در سال 2016 در پاکستان تحریم کردند و این نشست برگزار نشد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی