رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرائیه دولت افغانستان در نشست که برای هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در کابل برگزار شد، گفت: در سال 2016 جامعه جهانی 440 میلیون دلار به منظور کمک های بشردوستانه به افغانستان اختصاص داده بودند امسال ما به کمک‌های بیشتر نیاز داریم. وی گفت: در سال 2016 بیش از 3.2 میلیون افغانستانی […]

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرائیه دولت افغانستان در نشست که برای هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در کابل برگزار شد، گفت: در سال 2016 جامعه جهانی 440 میلیون دلار به منظور کمک های بشردوستانه به افغانستان اختصاص داده بودند امسال ما به کمک‌های بیشتر نیاز داریم.

وی گفت: در سال 2016 بیش از 3.2 میلیون افغانستانی از کمک‌های بشردوستانه جامعه جهانی بهرمند شده و ابراز امیدواری کرد که جامعه جهانی به این خواست دولت وحدت ملی افغانستان برای سال 2017 پاسخ مثبت بدهند.

رئیس اجرائیه دولت وحدت ملی افغانستان گفت: در سال 2016 افغانستان به شکل بی‌سابقه‌ای شاهد بازگشت دوباره مهاجرین و بی خانمان‌های داخلی در جنگ‌های این کشور بودیم.

عبدالله گفت: امسال به کمک‌های بیشتر نیاز داریم به دلیل اینکه تداوم جنگ، بازگشت مهاجران و بی خانمان‌های داخلی باعث شده شمار زیادی از افراد به کمک های بشردوستانه نیازمند باشند.

رئیس اجرائیه دولت افغانستان از نیروهای افغانستانی خواست که قانون جنگ را مراعات کرده و از مدارس، بیمارستان‌ها و اماکن عمومی به عنوان سنگر استفاده نکنند.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌اجرائیه دولت افغانستان به نقل از عبدالله نوشت:  زنان و کودکان در جنگ ها و منازعات افغانستان بیشتر از دیگران آسیب پذیر هستند.

سازمان ملل برآورد کرده است 9.3 میلیون افغانستانی که حدود یک سوم جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهد، در سال 2017 به کمک‌های بشری نیاز خواهند داشت.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی