رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۵ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 20 May

گروه بین المللی بحران با انتشار گزارشی در مورد وضعیت افغانستان  اعلام کرد که در سال ۲۰۱۸ وضعیت امنیتی و سیاسی افغانستان وخیم خواهد شد. بر اساس گزارش گروه بین المللی بحران، که در ۳۱ ژانویه منتشر شده، وضعیت امنیتی افغانستان در سال جاری میلادی (۲۰۱۸) وخیم خواهد شد. این گزارش در حالی منتشر می […]

گروه بین المللی بحران با انتشار گزارشی در مورد وضعیت افغانستان  اعلام کرد که در سال ۲۰۱۸ وضعیت امنیتی و سیاسی افغانستان وخیم خواهد شد.

بر اساس گزارش گروه بین المللی بحران، که در ۳۱ ژانویه منتشر شده، وضعیت امنیتی افغانستان در سال جاری میلادی (۲۰۱۸) وخیم خواهد شد. این گزارش در حالی منتشر می شود که در دو هفته گذشته کابل شاهد حملات تروریستی خونینی بوده است.

در این گزارش افغانستان در لیست ده کشور جهان قرار گرفته است که با خطر وقوع جنگ مواجه اند.

بر اساس این گزارش در سال گذشته میلادی طالبان با افزایش حملات تلفات سنگین را به مردم افغانستان وارد کرده‌اند و احتمال دارد که این حملات در سال ۲۰۱۸ افزایش یابد، تا اعتماد مردم را به حکومت افغانستان صدمه زند. در این گزارش به حمله تروریستی با یک موتر نوع آمبولانس در ۲۷ جنوری اشاره شده‌است که در نتیجۀ آن بیش از صد تن کشته و حداقل دو صد تن دیگر زخمی شدند.

در گزارش گروه بین المللی بحران همچنان گفته شده‌، در سال ۲۰۱۸ میلادی، افغانستان با بی‌ثباتی سیاسی نیز مواجه خواهد شد.

به نوشته افق، در این گزارش اتهامات بر اشرف غنی رئیس جمهور که گویا قدرت را غصب کرده، قضیه عبدالرشید دوستم معاون وی، منازعه با عطا محمد نور والی سابق بلخ، تاخیر در تدویر انتخابات پارلمانی و برخی مسایل دیگر موضوعاتی خوانده شده‌اند که می‌تواند افغانستان را با بی‌ثباتی سیاسی مواجه کند.

در گزارش گروۀ بین المللی بحران انتقاد شده‌است که در سیاست جدید ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و آسیای جنوبی، روی فشار نظامی بیشتر تمرکز گردیده و تلاش‌ها برای حل سیاسی منازعه کم‌رنگ شده‌است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
91
روز مانده
روز استقلال افغانستان
22
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
271
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
320
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی