رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

فریده مومند وزیر تحصیلات عالی افغانستان در سفری به عربستان سعودی، ضمن دیدار با مقامات سعودی از جمله احمد بن العیسی وزیر تعلیمات عالی آن کشور، طی مراسمی اولین تفاهمنامه همکاری های علمی و آموزشی میان افغانستان و عربستان را به امضا رساند. در همین راستا دفتر اطلاع رسانی وزارت تحصیلات عالی افغانستان با تایید […]

فریده مومند وزیر تحصیلات عالی افغانستان در سفری به عربستان سعودی، ضمن دیدار با مقامات سعودی از جمله احمد بن العیسی وزیر تعلیمات عالی آن کشور، طی مراسمی اولین تفاهمنامه همکاری های علمی و آموزشی میان افغانستان و عربستان را به امضا رساند.

در همین راستا دفتر اطلاع رسانی وزارت تحصیلات عالی افغانستان با تایید این خبر، اعلام نموده که این تفاهمنامه همکاری دارای 18 ماده می باشد و روی روابط علمی، آموزشی، تبادل تجارت و تحقیقات مشترک میان دانشگاه های دو کشور، تهیه بورسیه های تحصیلی، آموزش کادرهای افغانستان در دانشگاه های عربستان سعودی به ویژه در رشته های تخصصی، فنی، پزشکی و همچنین کمک های عربستان به دانشگاه های افغانستان، تاکید دارد.
گفته می شود که وزیر تحصیلات عالی افغانستان در این سفر در دیدار با مقامات سعودی، ضمن توضیح پیرامون وضعیت تحصیلات عالی افغانستان و نیازمندی ها در این عرصه، از کمک های کشور عربستان به افغانستان قدردانی نموده و خواهان ادامه و گسترش کمک های این کشور به افغانستان گردیده است.  وی همچنین از دانشگاه ملک سعود، دانشگاه زنان شاهدخت نورا بن عبدالرحمن و موزه محلی آن کشور بازدید به عمل آورده است. در خبر ها آمده است که  فریده مومند در دیدار با مسئولان دانشگاه شاهدخت نورا، خواهان ایجاد زمینه های تحصیل برای زنان افغان در آن دانشگاه گردیده که گفته می شود این درخواست از سوی مسئولان این مرکز دانشگاهی مورد قبول واقع شده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی