رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April
دیدار امامعلی رحمان با وزیر خارجه قزاقستان

امنیت افغانستان محور مذاکرات

«امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان با «ایرلان ادریس اف» وزیر امور خارجه قزاقستان در «دوشنبه» دیدار کردند. بنا به اطلاع دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان، رحمان و ادریس اف در این دیدار چشم‌انداز گسترش همکاری‌های چند جانبه تاجیکستان و قزاقستان را در چارچوب کشورهای شریک استراتژیک و سازمان و نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله […]

«امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان با «ایرلان ادریس اف» وزیر امور خارجه قزاقستان در «دوشنبه» دیدار کردند.

بنا به اطلاع دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان، رحمان و ادریس اف در این دیدار چشم‌انداز گسترش همکاری‌های چند جانبه تاجیکستان و قزاقستان را در چارچوب کشورهای شریک استراتژیک و سازمان و نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد مورد بررسی قرار دادند.

رئیس جمهور تاجیکستان در این ملاقات با اظهار رضایت از روابط فعلی آستانه و دوشنبه به تقویت بیشتر مناسبات دوستانه 2 کشور تاکید کرد.

بررسی وضعیت فعلی منطقه و جهان، به ویژه موضوع امنیت و ثبات در افغانستان و تقویت مرزهای کشورهای منطقه با این کشور، برنامه‌های آتی مبارزه مشترک تاجیکستان و قزاقستان علیه تروریسم، افراط گرایی و قاچاق مواد مخدر از موضوعات محوری دیدار رحمان و ادریس اف بود.

طرفین در این نشست همچنین کمک به ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در افغانستان، تقویت مناسبات اقتصادی و تجاری کشورهای منطقه با این کشور و راه اندازی زیرساخت های انرژی و حمل‌ونقل در قلمرو این کشور را تاکید کردند.

رحمان و ادریس اف همچنین در مورد حل و فصل دیگر مسائل عمده منطقه و جهانی از جمله کاهش خطر حوادث طبیعی و تغییرات عمده اقلیمی در جهان تبادل نظر کردند.

 

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی