رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

رییس جدید کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید تلاش خواهند کرد تا انتخابات پیش رو را شفاف و به خواست مردم افغانستان برگزار نمایند. نجیب‌الله احمدزی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات پیش از چاشت روز دوشنبه(۸ عقرب) در یک نشست خبری گفت که انتخابات پروسۀ مردمی است و در هم‌آهنگی با رسانه‌ها، مردم، جامعۀ مدنی و احزاب […]

رییس جدید کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید تلاش خواهند کرد تا انتخابات پیش رو را شفاف و به خواست مردم افغانستان برگزار نمایند.

نجیب‌الله احمدزی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات پیش از چاشت روز دوشنبه(۸ عقرب) در یک نشست خبری گفت که انتخابات پروسۀ مردمی است و در هم‌آهنگی با رسانه‌ها، مردم، جامعۀ مدنی و احزاب سیاسی برگزار خواهد شد.

به گفتۀ آقای احمدزی، هر فیصله توسط کمیسیون مستقل انتخابات با رسانه‌ها در میان گذاشته خواهد شد و عزم و ارادۀ کمیسیون مستقل انتخابات این است تا بی‌طرف باشند، بی‌طرف بمانند و انتخابات پیش رو را شفاف و قابل قبول مردم افغانستان برگزار نمایند.

رییس کمیسیون انتخابات خواهان نظارت جهانی و افغانی از انتخابات شده گفت که باید ناظرات در زمان انتخابات خودشان را به مرکزهای رای‌دهی رسانیده از جریان رای‌دهی نظارت نمایند.

او تاکید کرد که هر تصمیمی که گرفتیم از رسانه‌ها و مردم افغانستان پنهان نخواهد ماند و هر فرد افغان باید از روند انتخابات با خبر شود.

احمدزی به خبرنگاران گفت تلاش‌شان این است تا اصلاحاتی را در روند برگزاری انتخابات ایجاد کنند و در آغاز مرکزهای رای‌دهی را مشخص و فهرست رای‌دهنده‌گان واجد شرایط را آماده خواهند کرد.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان پس از دوسال تلاش حکومت مبنی بر ایجاد اصلاحات در کمیسیون‌های انتخاباتی اکنون رسما به کارش آغاز کرده‌است.

هرچند شماری از نهادهای ناظر انتخابات هنوز هم از چگونه‌گی گزینش افراد در کمیسیون‌های انتخاباتی انتقاد کرده می‌گویند این روند بی‌طرفانه انجام نشده‌است.

پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۳ که جنجال‌های زیادی را در پی داشت، اکنون قرار است افغانستان با کمیسیون‌های تازه شاهد برگزاری انتخابات مجلس نماینده‌گان و شوراهای ولسوالی باشد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی