شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » انحلال قوای مسلح افغانستان خواست شیطانی است و مذاکره در مورد آن، کمتر از ارتداد نیست

امرالله صالح، معاون اول اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری به موضوع مطرح شده از سوی طالبان مبنی بر انحلال قوای مسلح افغانستان واکنش تند نشان داده است.

 آقای صالح در صفحه فیسبوکش نوشته است: قوای مسلح افغانستان مدافع عزت، ارزش های معنوی و مادی کشور ماست. اینکه طالب خواستار اضمحلال قوای مسلح دولت افغانستان است جای تعجب نیست زیرا همه میدانم جسم و فکر طالب وسیله ایست در اختیار دشمن دیرینه ای خارجی افغانستان که به همگان معلوم است.

وی در ادامه نگاشته است: بحث، مکث و یا مذاکره روی این خواست شیطانی کمتر از ارتداد و کفر گویی نیست.

ین گفته ها در حالی بیان می شود که عباس ستانکزی، رئیس مذاکره کننده طالبان در اظهارات اخیرش گفته است که پس از خروج نیروهای امریکایی از افغانستان قوای مسلح افغانستان منحل می شود؛ زیرا به گفته او، این نیروها را امریکا می‌پردازد.

قوای مسلح افغانستان در جریان بیش از ۱۷ سال گذشته جان های شان را در دفاع از کشور و مردم قربانی کرده است. براساس اظهارات رئیس جمهور، تنها در ۴ سال حکومت او، ۴۵ هزار تن از نیروهای امنیتی جان باخته اند.

بااین حال، آقای صالح بدون اشاره به نشست مسکو، گفته است: من یقین دارم کسانیکه حاضر می شوند درین نوع جلسات آبرو ریز اشتراک نمایند سیاه روی خواهند شد. خواست خداست که هر روز صف عزت را بزرگتر و صف ذلت را روی سیاه تر می سازد. هرقدر این ها حرف بزنند به همان اندازه رسوا می شوند.

قرار است نشست مسکو به تاریخ پنجم و ششم فبروری میان نمایندگان طالبان و احزاب سیاسی افغانستان برگزار شود. شماری از احزاب افغانستان دعوت‌شان را در نشست مسکو تایید کرده اند.

 

يکشنبه ۱۴ دلو ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵

این مطلب بدون برچسب می باشد.

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان