رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April
واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان:

اکثریت مردم کشور بر روند صلح باور ندارند

مسوولان دفتر واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان می‏گویند؛ مطالعات و پژوهش تازه این نهاد در پنج ولایت نشان میدهد که اکثریت مردم کشور بر روند صلح و رسیدگی به جرایم گذشته بی‏اعتماد اند. احمد صبور نوروزی، یکی از پژوهشگران این مرکز، در یک نشست خبری گفت که مردم از ضعف حکومت و فرهنگ معافیت در […]

مسوولان دفتر واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان می‏گویند؛ مطالعات و پژوهش تازه این نهاد در پنج ولایت نشان میدهد که اکثریت مردم کشور بر روند صلح و رسیدگی به جرایم گذشته بی‏اعتماد اند.
احمد صبور نوروزی، یکی از پژوهشگران این مرکز، در یک نشست خبری گفت که مردم از ضعف حکومت و فرهنگ معافیت در روند صلح نگران اند.
آقای نوروزی افزود که همچنان وارد نشدن طالبان به روی میز مذاکرات از یک آدرس مشخص باعث شده که مردم کشور به روند صلح بی باور شوند.
او تاکید کرد که نا امنی، فقر و بیکاری باعث شده که مردم به حکومت نیز بی باور شوند.
آقای نوروزی همچنان با بیان اینکه مردم نمیخواهد که سایر کشورها به پروسه صلح مداخله کنند، افزود که براساس این گزارش بعضی مردم متعقد هستند که ایالات متحده امریکا نفع خود را در جنگ افغانستان می بینند.
او اضافه کرد که مردم فکر میکنند که امریکا نمیخوهد که صلح در افغانستان حاکم باشد.
بشیر فاروق نماینده شورای عالی صلح؛ اما در این نشست گفت که پژوهش انجام داده یک ارزیابی جزیی است؛ در حالیکه شورای عالی صلح در راستای تامین صلح سراسری فعالیت زیادی انجام داده و در این راه قربانی‌ داده است.
آقای فاروق افزود: شورای عالی صلح در آینده با فعالیت های جدید و پلان‌های به روز وارد عمل میشود، که در این پلان “مذاکرات، تشکیل مجمع عمومی و تصویر واضح از جنگ” گنجانیده شده است.
گفتنی است که این تحقیق در ولایت های بامیان، کابل، بغلان، ارزگان و جلال صورت گرفته است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی