رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

آیت الله اراکی؛ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، درنشست خبری سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی­ در جمع خبرنگاران گفت: اگر تلاش و اقدامات علمای بزرگ شیعه و سنی افغانستان در راستا تقریب، وحدت گرایی نمی بود،  وضعیت امروز افغانستان بسیار اسفبار می بود. به گزارش خبرگزاری آوا، آیت الله اراکی ؛ دبیر […]

آیت الله اراکی؛ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، درنشست خبری سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی­ در جمع خبرنگاران گفت: اگر تلاش و اقدامات علمای بزرگ شیعه و سنی افغانستان در راستا تقریب، وحدت گرایی نمی بود،  وضعیت امروز افغانستان بسیار اسفبار می بود.

به گزارش خبرگزاری آوا، آیت الله اراکی ؛ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، با اشاره به تلاش های علمای دینی افغانستان در راستای تقریب و وحدت گرایی، تصریح کرد:   تشکل های تقریبی و علمایی زیادی در راستای وحدت افزایی و مقابله با جریان تکفیر و تفرقه گرایانه در افغانستان  ایجاد شده و اگر تلاش های علمای بزرگوار شیعه و سنی افغانستان در این راستا نبود، وضعیت افغانستان امروز بسیار اسفبار می بود.

وی با بیان اینکه هرساله از تعدادی از  علمای شیعه و سنی افغانستان  برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی دعوت به عمل می آید ، گفت :  با توجه به محدودیت ها و ظرفیت کنفرانس نمی توانیم از شمار زیادی علما برای شرکت در این کنفرانس دعوت کنیم و امسال هم  ده تن از علما و شخصیت های اثر گذار افغانستان در کنفرانس حضور دارند.

آیت الله اراکی در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه های این کنفرانس پرداخت و گفت: ­سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی­ از چهاردهم تا شانزدهم قوس/ آذر با حضور ­­۲۵۰ مهمان ­­از ۷۰ کشور مختلف برگزار می شود.

در این کنفرانس شخصیت‌های برجسته علمی و دینی از کشور‌های اسلامی و در سطح وزرای اوقاف، امور دینی و خارجه حضور دارند که عمده این مهمان ها­­برای نخستین بار در این کنفرانس­­ شرکت خواهند داشت.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ­تصریح کرد: حضور این تعداد از شخصیت‌های جهان اسلام حاکی از آن است که جهان اسلام رو به همگرایی آورده است و ودغدغه وحدت دارد و مصمم به مقابله با استکبار و خنثی کردن نقشه‌های تفرقه انگیز دشمن هستند.

آیت الله اراکی برپایی کمیسیون‌های متعدد در خصوص مسائل جهان اسلام و برگزاری جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم (ص) و مراسم شب شعر در قم را از جمله برنامه‌های در حاشیه این کنفرانس برشمرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی