رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

سخنگوی وزارت امور خارجۀ ایران ادعای سخنگوی طالبان دربارۀ حمایت ایران از این گروه پیکارجو را تکذیب کرد. به گزارش مرکز دیپلماسی رسانه‌ای و عمومی وزارت خارجه، بهرام قاسمی با تکذیب اظهارات سخنگوی طالبان افغانستان دربارۀ حمایت ایران از این گروه گفت: «جمهوری اسلامی ایران همواره در میان کشورهای منطقه در مبارزه با گروه‌های تروریستی […]

سخنگوی وزارت امور خارجۀ ایران ادعای سخنگوی طالبان دربارۀ حمایت ایران از این گروه پیکارجو را تکذیب کرد.

به گزارش مرکز دیپلماسی رسانه‌ای و عمومی وزارت خارجه، بهرام قاسمی با تکذیب اظهارات سخنگوی طالبان افغانستان دربارۀ حمایت ایران از این گروه گفت: «جمهوری اسلامی ایران همواره در میان کشورهای منطقه در مبارزه با گروه‌های تروریستی نقش پیش‌تاز داشته و در مبارزه با این گروه‌ها تا کنون هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری پرداخت کرده‌است.»

وی اظهارات سخنگوی طالبان را «یک اقدام از پیش طراحی شده و به دستور حامیان تروریست‌پرور این گروه تروریستی و با هدف مشوش کردن افکار عمومی و افزایش ایران‌هراسی» عنوان و تأکید کرد ادعای حمایت ایران از این گروه یک «دروغ آشکار، بی‌ربط و نادرست» است.

قاسمی افزود طرح این ادعا توسط طالبان «تلاشی مذبوحانه برای انحراف افکار عمومی از جنایت‌های آل‌سعود در یمن» است.

اخیراً ملا ذبیح‌الله، سخنگوی طالبان، در گفت‌وگو با الشرق‌الاوسط مدعی شده بود که طالبان با ایران ارتباط دارد و قصد دارد از تمام «ابزار مشروع برای دستیابی به یک توافق منطقه‌ای در راستای مبارزه با مداخلۀ امریکا (در افغانستان) استفاده کند. بنابراین این گروه با دولت‌های همسایه و منطقه همکاری‌هایی دارد».

این در حالی است که سخنگوی طالبان در ادامه، خبر «تعیین نمایندۀ طالبان در ایران» را تکذیب کرد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی