رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

دادگاه بین‌المللی جرایم از احتمال ارتکاب جرایم جنگی توسط نیروهای امریکایی در افغانستان خبر می‌دهد. اسوشیتدپرس می‌گوید بر اساس گزارش بخش دادستانی آی‌سی‌سی یا دادگاه بین‌المللی جرایم، بر اساس بررسی‌های نخستین، شاید نیروهای امریکایی و ماموران سی‌آی‌ای با شکنجۀ زندانیان در افغانستان دست به جنایت جنگی زده باشند. بر بنیاد این گزارش، آی‌سی‌سی روز گذشته […]

دادگاه بین‌المللی جرایم از احتمال ارتکاب جرایم جنگی توسط نیروهای امریکایی در افغانستان خبر می‌دهد.

اسوشیتدپرس می‌گوید بر اساس گزارش بخش دادستانی آی‌سی‌سی یا دادگاه بین‌المللی جرایم، بر اساس بررسی‌های نخستین، شاید نیروهای امریکایی و ماموران سی‌آی‌ای با شکنجۀ زندانیان در افغانستان دست به جنایت جنگی زده باشند.

بر بنیاد این گزارش، آی‌سی‌سی روز گذشته گفته‌است که دست کم ۶۱ زندانی در میان سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ میلادی از سوی نیروهای امریکایی مورد شکنجه قرار گرفته‌اند.

در همین حال ماموران ادارۀ استخبارات امریکا یا سی‌آی‌ای نیز دست کم ۲۷ تن از زندانیان را در زمان مشابه در افغانستان شکنجه کرده‌اند.

این در حالی‌ست که طی حدود یک دهۀ اخیر نیروهای امریکایی در افغانستان بارها متهم به انجام جنایت‌های جنگی و ضد بشری شده‌اند.

پیش از این نیز چندباری گزارش‌ها و حتا تصاویری از شکنجۀ شدید شماری از زندانیانی در زندان‌های نیروهای امریکایی در افغانستان توسط این نیروها سخن گفته‌اند.

با این حال دادگاه بین‌المللی جرایم گفته‌است که در آیندۀ نزدیک تصمیم خواهند گرفت که جواز گشایش یک بررسی همه‌جانبه در افغانستان را بگیرند یا نه.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی