رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March
مقامات افغان خبر دادند

بررسی گزینه افزایش نظامیان آمریکایی

مقامات افغان اعلام کردند: در گفت‌وگوی تلفنی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، و «اشرف‌غنی» رئیس‌جمهور افغانستان در ماه دسامبر سال گذشته میلادی، مطرح شد که اوضاع افغانستان رو به وخامت است. به گزارش وال استریت ژورنال به نقل از مقامات افغان، ترامپ در آن تماس به اشرف‌غنی گفت که وی برای توقف وخامت در اوضاع امنیتی […]

مقامات افغان اعلام کردند: در گفت‌وگوی تلفنی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، و «اشرف‌غنی» رئیس‌جمهور افغانستان در ماه دسامبر سال گذشته میلادی، مطرح شد که اوضاع افغانستان رو به وخامت است.

به گزارش وال استریت ژورنال به نقل از مقامات افغان، ترامپ در آن تماس به اشرف‌غنی گفت که وی برای توقف وخامت در اوضاع امنیتی افغانستان، گزینه اعزام نیروهای نظامی بیشتر به این کشور را بررسی خواهد کرد.

براساس گزارش‌ها، مبارزه با تروریسم محور تماس تلفنی ماه دسامبر رؤسای جمهور آمریکا و افغانستان اعلام شد.

ترامپ گفته بود که افغانستان دارای منابع طبیعی زیادی است و دولت وی برای کمک به دولت و ملت افغانستان در زمینه استفاده از این منابع اعلام متعهد است.

این اظهارات ترامپ در حالی مطرح می‌شود که روز جمعه مراسم تحلیف ریاست جمهوری ترامپ برگزار شد.

ترامپ پیش از ورود به کاخ سفید، اظهارات مشخصی در خصوص استراتژی خود در افغانستان اظهارنظر نکرده بود.

تسنیم نوشت: اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا در زمان ریاستش در کاخ سفید بارها از خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان سخن گفته بود و حتی طرحی را برای بازگشت نظامیان این کشور تا پایان دوره‌اش ارائه کرد اما آن طرح با فشار جمهوری‌خواهان و مقامات نظامی آمریکا اجرایی نشد.

اوباما همچنین در اواخر دوره ریاست جمهوری‌اش در نامه‌ای به کنگره این کشور، خواستار 11 میلیارد دلار بودجه اضافی برای جنگ با تروریسم در کشورهای افغانستان، عراق و سوریه شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی