رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

پس از حملات تروریستی پی در پی در پاکستان طی هفته‌های اخیر به ویژه حمله تروریستی به زیارتگاهی در ایالت سند پاکستان که بیش از 80 کشته برجای گذاشت، این کشور مدعی شد تروریست‌هایی که در خاک افغانستان پناهگاه‌های امن دارند، اقدام به حمله به پاکستان می‌کنند و به همین دلیل اقدام به مسدود کردن […]

پس از حملات تروریستی پی در پی در پاکستان طی هفته‌های اخیر به ویژه حمله تروریستی به زیارتگاهی در ایالت سند پاکستان که بیش از 80 کشته برجای گذاشت، این کشور مدعی شد تروریست‌هایی که در خاک افغانستان پناهگاه‌های امن دارند، اقدام به حمله به پاکستان می‌کنند و به همین دلیل اقدام به مسدود کردن گذرهای مرزی با افغانستان کرد.

افغانستان این ادعا را رد می کند و متقابلا، ادعا و اتهام مشابه علیه پاکستان مطرح می کند.

«فهیم کوهدامنی» کارشناس مسائل سیاسی افغانستان نوشت: با شنیدن خبر بسته شدن راه‌های مواصلاتی پاکستان به کشورما من مثل بسیاری‌های دیگر سکوت نکردم بلکه باور دارم که این کار باعث می‌شود تا دولت و تاجران ما متوجه این مشکل شده و راه‌های بدیل را دریابند که  بهترین بدیل آن رفتن بطرف خودکفایی است.

هرچند هرچه سریع‌تر باید بفکر بهره‌برداری چندین سردخانه شویم که کارشان از چند سال قبل شروع شده بود ولی وزارت زراعت و … بدلایل نامعلوم در پیشبرد کارشان سنگ‌اندازی کرده و اکنون نیاز به توجه جدی است.

کارخانجات کوچک صنعتی را برای تولید نیازهای اولیه ایجاد نماییم تا محصولات پاکستانی دیگر در کشور ما بازار فروش نداشته باشد.

قانون جلب سرمایه گزاری را آسان کنیم تا سرمایه داران داخلی و خارجی با خاطر آسوده در بخش‌های مختلف سرمایه‌گزاری نمایند.

کوهستانی با انتشار این مطلب در صفحه فیس‌بوک خود نوشت:با کسانی که مخل امنیت هستند و دست به اختطاف و باج‌گیری می‌زنند برخورد شدید صورت بگیرد.

پاکستان مدعی است این حملات و برخی دیگر حملات تروریستی علیه این کشور به ویژه حملات مرگبار هفته های گذشته، توسط تروریست هایی انجام شده است که مخفی گاه های امن در داخل خاک افغانستان دارند.

روابط میان کابل و اسلام آباد در هفته های اخیر، متشنج تر از هر زمان دیگر در سال‌های اخیر شده و برخی کارشناسان نسبت به عواقب ادامه این روند ابراز نگرانی کرده اند.

پاکستان چند هفته‌ای است که گذرگاه‌های مرزی ‘چمن’ و ‘تورخم’ را به روی افغانستانی‌ها بسته و علت آن را کنترل موثر بر مرزها با هدف جلوگیری از تردد عوامل شبه نظامی اعلام کرده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی