رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April
سران جنبش روشنایی خطاب به هواداران:

بل برق و مالیات را پرداخت نکنید

سران جنبش روشنایی از هواداران خود خواستند بل های مصرفی برق و مالیات شان را پرداخت نکنند. هواداران شورای عالی مردمی “جنبش روشنایی” با اعلام نافرمانی مدنی شان تاکید کردند: تا برآورده شدن خواسته شان بل های مصرفی برق شان را پرداخت نخواهند کرد.  اصغر سروش، امروز پنجشبه در یک نشست خبری گفت: “جنبش روشنایی” […]

سران جنبش روشنایی از هواداران خود خواستند بل های مصرفی برق و مالیات شان را پرداخت نکنند.

هواداران شورای عالی مردمی “جنبش روشنایی” با اعلام نافرمانی مدنی شان تاکید کردند: تا برآورده شدن خواسته شان بل های مصرفی برق شان را پرداخت نخواهند کرد.

 اصغر سروش، امروز پنجشبه در یک نشست خبری گفت: “جنبش روشنایی” چنانچه در اعلامیه های قبلی نیز یادآور شده بود فاز جدید مبارزاتی خود را سر از امروز (۱۸ قوس) در سراسر کشور عملی خواهند کرد.

آقای سروش تصریح کرد: آنان سر از امروز بل های مصرفی برق و مالیات شان را تا برآورده شدن خواسته شان پرداخت نخواهند کرد.

او ادعا کرد: برای همه شهروندان کشور ثابت شده است که شرکت ناکام و فساد پیشه برشنا با وجود در اختیار داشتن پول های هنگفت جامعه جهانی در چندین سال گذشته، امکان تامین ابتدایی ترین خدمات برق به ساکنان پایتخت و ولایات را ندارد.

سروش خاطر نشان کرد: شرکت برشنا از کانون های اصلی توطئه در تغییر تبعیض آمیز مسیر لین برق ۵۰۰ کیلو ولت ترکمنستان می باشد و ما از تمام مردم می خواهیم که با نپرداختن بل برق، این شرکت فساد پیشه و ناکام را تحت فشار قرار دهند.

براساس گفته های سروش؛ هدف از پرداخت مالیات به حکومت ها، ارایه خدمات و تامین رفاه شهروندان است، در حالیکه حکومت وحدت ملی با نگاه امنیتی و تبعیض آمیز و با تحمیل هزینه های هنگفت بر مردم افغانستان، از پذیرش خواسته برحق و ملی جنبش روشنایی امتناع ورزیده و با لجاجت، مستکبرانه و بدون کدام دلیل منطقی در مقابل شهروندان خود قرار گرفته است.

هواداران جنبش روشنایی میگویند: مردم افغانستان در هر نقطه ای از این کشور دیگر امیدی به این حکومت ندارند و ما معتقدیم که این حکومت شایسته دریافت مالیات شهروندان افغانستان نیست.

سران جنبش روشنایی در حالی تاکید دارند که پس از این بل های مصرفی برق و مالیات شان را پرداخت نخواهند کرد که از چند ماه به اینسو برق های کشور به ویژه پایتخت نا منظم شده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی