رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الإثنين ۶ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 21 May
بنا به گزارش خبرگزاری طلوع نیوز

تأکید رییس‌جمهورغنی بر مبارزه در برابر فساد اداری

رییس‌جمهورغنی روز شنبه، در مراسم گشایش هیئت ویژۀ نظارت و ارزیابی مشترک گفت که حکومت وحدت ملی بر مبارزه با فساد اداری مصمم است. این گفته‌ها در حالی ابراز می‌شود که قرار است رهبران حکومت وحدت ملی در آیندۀ نزدیک در نشست بروکسل شرکت کنند. قرار است در نشست بروکسل، که در ماه اکتبر برگذار […]

رییس‌جمهورغنی روز شنبه، در مراسم گشایش هیئت ویژۀ نظارت و ارزیابی مشترک گفت که حکومت وحدت ملی بر مبارزه با فساد اداری مصمم است. این گفته‌ها در حالی ابراز می‌شود که قرار است رهبران حکومت وحدت ملی در آیندۀ نزدیک در نشست بروکسل شرکت کنند.

قرار است در نشست بروکسل، که در ماه اکتبر برگذار می‌شود، اصلاحات و مبارزه با فساد اداری از موضوعات اصلی مورد بحث باشد.

رییس‌جمهورغنی گفت: «ما وعده داده بودیم که فساد را، که اصلی‌ترین ارزش‌های اصلی و روح ما را آلوده نموده‌است نابود و ریشه‌کن سازیم.»

وی در ادامه افزود: «با جدی‌شدن مبارزه علیه فساد مخالفت‌ها و مظاهرات علیه این پروسه بیشتر خواهد شد. ما وعده داده بودیم که یک حکومت مبتنی بر قانون و عدالت می‌سازیم نه مبتنی بر قدرت و سلاح.»

او افزود: «به افغانستان دموکراسی داده نمی‌شود، بلکه توسط افغان‌ها ساخته می‌شود. ما تاریخ مان را می‌سازیم.»

وی همچنان تأکید کرد که باید در دولت نهادهای وجود داشته باشد که به مردم پاسخ بگوید. وی گفت که حکومت وحدت ملی میراث‌دار یک حکومت فاسد است.

در نشست بروکسل نماینده‌گان ۷۰ کشور و ۳۰ نهاد جهانی شرکت خواهند کرد و از جانب افغانستان رییس‌جمهور و رییس اجرائیه در این کنفرانس شرکت خواهند کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
90
روز مانده
روز استقلال افغانستان
23
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
270
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
319
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی