شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » تأکید مقامات پارلمانی “پاکستان و افغانستان” برای مبارزه با تروریسم

ایاز صادق رئیس مجلس ملی پاکستان که به همراه هیأت پارلمانی این کشور در کابل به سر می‌برد در ملاقات با عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان برای بر مبارزه مشترک با تروریسم تأکید کرد.

وی در این دیدار ضمن اینکه از تلاش پاکستان برای برقراری صلح پایدار در افغانستان خبر داد، گفت: اسلام‌آباد و کابل باید برای مبارزه با تروریسم مذاکرات سیاسی را ادامه دهند و به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند.

ایاز صادق و اعضای هیأت پارلمانی پاکستان افزایش حجم تجارت و گسترش ارتباطات مردمی بین کابل و اسلام‌آباد را برای بهبود روابط ۲ کشور موثر دانستند.

به گزارش رادیو پاکستان، اعضای هیأت پارلمانی پاکستان در یک ملاقات مفصل با «فضل هادی مسلمیار» رئیس مجلس سنای افغانستان این دیدار را مثبت ارزیابی و بر ادامه مذاکرات سیاسی تأکید کردند.

عبدالرئوف ابراهیمی و فضل هادی مسلمیار در این دیدارها ضمن تشکر از پاکستان برای پذیرفتن مهاجران افغانستانی در کشورشان برای ادامه مذاکرات سیاسی و همکاری با اسلام‌آباد بر مبارزه با تروریسم توافق کردند.

هیأت پارلمانی پاکستان متشکل از ۱۵ نفر روز گذشته برای سفری ۲ روزه عازم افغانستان شد.

نواز شریف نخست وزیر پاکستان یک هواپیمای خصوصی در اختیار این هیأت پارلمانی قرار داد و از آنان درخواست کرد برای بهبود روابط اسلام‌آباد- کابل تلاش کنند.

پاکستان اعلام کرده که سیاست این کشور در قبال افغانستان واضح و مشخص است و این کشور خواستار صلح پایدار در منطقه می‌باشد.

یکی از اهداف هیأت پارلمانی پاکستان جلب رضایت مقامات افغانستانی برای برقراری صلح به سرپرستی روسیه می‌باشد.

سفر هیأت پارلمانی پاکستان به دلیل برگزاری اجلاس مسکو و تلاش برای ادامه مذاکرات صلح در افغانستان بدون حضور آمریکا از اهمیت زیادی برخوردار است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان