رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

محمداشرف غنی، رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان و «قربانقلی بردی محمدوف» رئیس‌جمهوری ترکمنستان در یک دیدار دوستانه، بر تقویت مناسبات و همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف میان دو کشور تأکید کردند. این دیدار شام روزگذشته در اقامت‌گاه رئیس‌جمهورکشورمان در پایتخت ترکمنستان انجام شد. براساس معلومات ریاست جمهوری کشورمان، رئیس‌جمهور ترکمنستان از حضور محمد اشرف غنی در “کنفرانس جهانی […]

محمداشرف غنی، رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان و «قربانقلی بردی محمدوف» رئیس‌جمهوری ترکمنستان در یک دیدار دوستانه، بر تقویت مناسبات و همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف میان دو کشور تأکید کردند.
این دیدار شام روزگذشته در اقامت‌گاه رئیس‌جمهورکشورمان در پایتخت ترکمنستان انجام شد.
براساس معلومات ریاست جمهوری کشورمان، رئیس‌جمهور ترکمنستان از حضور محمد اشرف غنی در “کنفرانس جهانی ترانسپورت پایدار” تشکر کرد.
بردی محمدوف افزود: حضور شما در این کنفرانس، روی مسایل منطقوی و گسترش روابط دوکشور تأثیر مثبت دارد و از اهمیت ویژۀ برخوردار می‌باشد.
او، روابط ترکمنستان و افغانستان را تاریخی و دیرینه خوانده، گفت که این مناسبات باعث تقویت بیشتر روابط در آینده نیز خواهد شد.
رئیس‌جمهور ترکمنستان از پیش‌رفت‌های ورزش افغانستان یاد نموده، شهامت و علاقه‌مندی جوانان افغان را در عرصۀ ورزشی ستود.
او گفت: ما آماده هستیم تا زمینه‌های تمرینات ورزشی را برای جوانان ورزش‌کار افغان در داخل این کشور فراهم سازیم.
همچنین رئیس‌جمهورغنی، یک‌بار دیگر از استقبال گرم و مهمان‌نوازی رئیس‌جمهور ترکمنستان قدردانی کرد و این کشور را دوست و همسایۀ نیک با افغانستان دانست.
او گفت که تحکیم روابط و همکاری‌ها طی یک و نیم سال گذشته میان دو کشور، باعث پیش‌رفت و توسعۀ منطقه خواهد شد.
رئیس‌جمهورکشورمان بر نقش و اهمیت “کنفرانس جهانی ترانسپورت پایدار” اشاره کرده گفت، این کنفرانس که ترکمنستان نیز رهبری آنرا عهده‌دار می‌باشد برای گشایش گِره‌های ترانزیتی در منطقه کمک شایان خواهد کرد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی