رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

این رهبر جهادی و رییس شورای عالی احزاب جهادی و ملی در مراسمی که روز یک‌شنبه(۱۰ ثور) در مراسمی به هدف یادبود از هشت ثور یا سال‌روز پیروزی مجاهدین برگزار گردیده بود، به چنین مسئله‌یی تاکید کرد. آقای مجددی گفت که همه یک مشت واحد هستید و اختلاف‌های دینی، مذهبی، سیاسی و قومی را یک‌طرف […]

این رهبر جهادی و رییس شورای عالی احزاب جهادی و ملی در مراسمی که روز یک‌شنبه(۱۰ ثور) در مراسمی به هدف یادبود از هشت ثور یا سال‌روز پیروزی مجاهدین برگزار گردیده بود، به چنین مسئله‌یی تاکید کرد.

آقای مجددی گفت که همه یک مشت واحد هستید و اختلاف‌های دینی، مذهبی، سیاسی و قومی را یک‌طرف بگذارید که اگر یک پارچه باشیم هیچ قوتی در برابر ما کاری نمی‌تواند.

در همین حال کریم خلیلی، معاون پیشین ریاست جمهوری و معاون شورای عالی احزاب جهادی و ملی در این مراسم گفت که من جدا نگران هستم با ادامۀ جنگ افغانستان تبدیل به سوریۀ دیگر نشود.

او افزود که تا امروز دشمنان افغانستان در جهت اختلاف انداختن بین مردم افغانستان ناکام شدند و هرچه زمان می‌گذرد، پشتون، تاجیک، هزاره، ترکمن و دیگر اقوام افغانستان با هم متحد‌تر می‌شوند.

خلیلی خاطرنشان ساخت دشمنان ما که بخواهند جنگ‌های فرقه‌یی شیعه و سنی را راه بی‌اندازند، این آرزو را به گور خواهند برد.

او این را هم گفت که حلقاتی در منطقه و جهان به جهاد جفا کردند و چهرۀ جهاد در افغانستان را به شکل دیگری تعریف کرده مترادف با تروریزم و دهشت‌افگنی می‌دانند.

آقای خلیلی اضافه کرد که امروز به نحوی از انجا وقتی نام مجاهد گرفته می‌شود یعنی دهشت‌افگن و وقتی نام جهاد گرفته می‌شود، دهشت‌افگنی و تروریزم تعبیر می‌شود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
86
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
199
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
94
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
143
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی