رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

آقای خان هشدارمی دهد که اگر کشورهای همسایه و منطقه به آوردن صلح و ثبات به افغانستان کمک نکنند این کشورها نیز به سرنوشت افغانستان گرفتار خواهند شد. محمد خان، معاون نخست عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی امروز دوشنبه با اشاره به منابع مالی و تمویل هراس افگنان گفت که کشورهای جهان باید […]

آقای خان هشدارمی دهد که اگر کشورهای همسایه و منطقه به آوردن صلح و ثبات به افغانستان کمک نکنند این کشورها نیز به سرنوشت افغانستان گرفتار خواهند شد.

محمد خان، معاون نخست عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی امروز دوشنبه با اشاره به منابع مالی و تمویل هراس افگنان گفت که کشورهای جهان باید منابع مالی هراس افگنان را شناسایی نمایند تا صلح و ثبات در افغانستان تامین گردد.

آقای خان این سخنان را در جریان مراسم فراغت دست کم ۴۹۰ تن از افسران پولیس از اکادمی ملی پولیس بیان داشت.

وی گفت که اگر جهان به منابع مالی هراس افگنان توجه نکنند، جنگ شان علیه هراس افگنان در روستاهای کشور به نتیجه نخواهد رسید.

آقای خان هشدارمی دهد که اگر کشورهای همسایه و منطقه به آوردن صلح و ثبات به افغانستان کمک  نکنند این کشورها نیز به سرنوشت افغانستان گرفتار خواهند شد.

نزدیک به چهار صد و نود افسر پولیس پس ازچهارسال آموزش های حرفه یی به روز دوشنبه از اکادمی ملی پولیس درکابل فارغ شدند.

محمد خان گفته است:”کشورهای مسوول در جهان باید بازنگری کنند که منابع تمویل کننده هراس افگنان  شناسایی شوند در غیر آن ممکن نیست که جلو جنگ در دهات افغانستان گرفته شود.”

در همین حال، وزیر امور داخله تاج محمد جاهد درمراسم فراغت این افسران  می گوید  که کشور به پولیس صادق برای مبارزه با جرایم و تامین عدالت و قانون نیاز دارد.

تاج محمد جاهد همچنان تاکید می ورزد که هراس افگنان توجه  شان را برای انجام حمله های هراس افگنانه  درشهرهای کشور متمرکز کرده اند.

آقای جاهد گفته است:”اما با آن نیروهای مای تمام آماده گی های شان برای مبارزه در فصل نبرد دارند.”

از سوی هم،  رییس اکادمی پولیس ملی از حکومت می خواهد که برای بلند بردن  ظرفیت نیروهای پولیس کشور، مرکزهای آموزشی پولیس را بیشتر  حمایت کند.

عبدالجبار پرردلی  اکاد ملی پولیس گفته است:”برای تقویت پولیس و بلند رفتن ظرفیت های آنان نیاز است مرکزهای علمی برای پولیس بیشتر مورد حمایت حکومت قرار گیرند”

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی