رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

مسؤولان وزارت امور خارجۀ کشور می‌گویند که در مراسم آغار کار این پروژه رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی شرکت خواهد کرد. از سویی هم، مسؤولان وزارت انرژی و آب گفتند که این وزارت تلاش دارد تا با ایجاد یک «سب استیشن» در پلخمری، زمینۀ گرفتن ۳۰۰ میگاوات برق را از این پروژه در کشور فراهم […]

مسؤولان وزارت امور خارجۀ کشور می‌گویند که در مراسم آغار کار این پروژه رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی شرکت خواهد کرد.

از سویی هم، مسؤولان وزارت انرژی و آب گفتند که این وزارت تلاش دارد تا با ایجاد یک «سب استیشن» در پلخمری، زمینۀ گرفتن ۳۰۰ میگاوات برق را از این پروژه در کشور فراهم سازد.

مسؤولان افزودند که گفت‌وگوها برای آغاز کار پروژۀ کاسا یک هزار، که بربنیاد آن ۱۳۰۰ میگاوات برق تاجیکستان به افغانستان و پاکستان خواهد رسید، نهایی شده‌است.

امان‌الله غالب، معین وزارت انرژی وآب گفت: «عملی‌شدن پروژه کاسا یک هزار نه تنها برای افغانستان بل برای منطقه مهم است واین پروژه به مراحل نهایی رسیده‌است، با عملی شدن آن تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی این پروژه به بهره‌برداری سپرده خواهند شد.»

از سوی هم، شکیب مستغنی، سخنگوی وزارت خارجه گفت که با درنظرداشت پیشرفت کار عملی این پروژه درتاجیکستان، افغانستان وپاکستان، نقش این پروژه را درگسترش همکاری‌های منطقه‌یی مهم می‌داند.

او افزود: «درمراسم افتتاح کار این پروژه مقام‌های سه کشور شامل این پروژه ونماینده‌گان نهادهای مالی شرکت خواهند کرد و از افغانستان آقای عبدالله عبدالله رییس اجرائیه شرکت خواهند کرد.»

بر بنیاد اطلاعات وزارت انرژی و آب، در چارچوب پروژه کاسا یک هزار که با کشیده شدن بیش از ۵۰۰ کیلومتر سیم برق، ۱۳۰۰ میگاوت برق تاجیکستان به افغانستان و پاکستان خواهد رسید.

گفته می‌شود که هزینه این پروژه در افغانستان بیش از ۳۰۰ میلیون دالر است که ازسوی بانک جهانی پرداخته می‌شود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی