رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

صدها نفر در اعتراض به پخش برگه‌های تبلیغاتی “توهین آمیز” به مقدسات اسلامی از سوی نیروهای امریکایی، در منطقه قره باغ کابل تظاهرات کردند. به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری صدای افغان(آوا) ، هفته گذشته نیروهای بین‌المللی موسوم به ماموریت حمایت قاطع در افغانستان اقدام به پخش برگه‌های تبلیغاتی حاوی توهین به مقدسات اسلامی در نقاطی از […]

صدها نفر در اعتراض به پخش برگه‌های تبلیغاتی “توهین آمیز” به مقدسات اسلامی از سوی نیروهای امریکایی، در منطقه قره باغ کابل تظاهرات کردند.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری صدای افغان(آوا) ، هفته گذشته نیروهای بین‌المللی موسوم به ماموریت حمایت قاطع در افغانستان اقدام به پخش برگه‌های تبلیغاتی حاوی توهین به مقدسات اسلامی در نقاطی از ولایت پروان نمودند.

معترضانی که امروز  در منطقه قره‌باغ در شمال کابل تظاهرات کردند، گفتند که این برگه‌ها به صورت “عمدی” پخش شده و عذرخواهی نیروهای خارجی کافی نیست و دولت باید این موضوع را به صورت “جدی” پیگیری کند.

دولت افغانستان هنوز در این مورد واکنشی نشان نداده است.

تظاهرکنندگان جاده کابل-مزار شریف را برای چند ساعت بستند و لاستیک‌های موترها را آتش زدند

خبرنگارانی که برای پوشش خبری این تظاهرات به قره‌باغ رفته بودند، می‌گویند که معترضان هشدار دادند که اگر اهانت به مقدسات اسلامی بار دیگر تکرار شود، آنها به پایگاه نظامی بگرام حمله خواهند کرد.

معترضان نزدیک به پنج ساعت شاهراه کابل-مزارشریف را به روی ترافیک بستند، اما با پایان مسالمت‌آمیز تظاهرات، این جاده گشوده شد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی