رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
  • السبت ۹ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Saturday 20 October

پس از حمله طالبان بر پایگاه نیروهای امریکایی در بگرام و حمله بر سفارت آلمان در شهر مزار شریف سفارت امریکا در کابل موقتا بسته شد. سفارت امریکا خبرداده بود که امروز یک شنبه بخاطر مسائل امنیتی دروازه این سفارت به روی مراجعین بسته است. این اقدام احتیاطی سفارت امریکا در حالی اتخاذ شده است […]

پس از حمله طالبان بر پایگاه نیروهای امریکایی در بگرام و حمله بر سفارت آلمان در شهر مزار شریف سفارت امریکا در کابل موقتا بسته شد.

سفارت امریکا خبرداده بود که امروز یک شنبه بخاطر مسائل امنیتی دروازه این سفارت به روی مراجعین بسته است.

این اقدام احتیاطی سفارت امریکا در حالی اتخاذ شده است که طالبان دو روز پیش بر مقر نیروهای امریکایی در بگرام حمله کردند که در این حمله چهار امریکایی به شمول دو قرار دادی و دو نظامی این کشور کشته شدند و ۱۶ نظامی دیگر و یک قراردادی پولندی زخمی شدند.

همچنان پنجشنبه شب گذشته انتحار کنندگان در شهر مزار شریف با یک موتر بمب‌گذاری شده بر سفارت آلمان حمله کردند که سه انتحاری نقش داشتند که یک تنشان بازداشت شد و در اثر این حمله ۴ تن کشته و ۱۱۹ تن دیگر زخمی شدند.

طالبان پس از چند ساعت مسوولیت این حمله را به عهده گرفتند.

دیروز مقام‌های امنیتی ولایت بلخ اعلام کردند : یکی از عاملان این حمله بازداشت شده و اعتراف کرده که به مدت دو ماه، آموزش‌های نظامی را در پاکستان سپری کرده و مامور به انجام این حمله شده بودند.

همچنان به نقل از این منبع یکی از انتحار کنندگان پاکستانی بوده است.

سازمان ملل و وزارت خارجه امریکا این حمله طالبان را در شهر مزار شریف محکوم کردند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
62
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
175
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
118
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
167
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی