رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

دفتر معاون اول ریاست جمهوری می گوید برخی افراد و جریان های مجهول الهویه سعی بر تخریب چهره جنرال دوستم را دارند. دفتر معاون اول رییس جمهور در خبرنامه ای اعلام کرد: “از چندی بدینسو یک حرکت تخریب کارانه از جانب بعضی از حلقات مجهول بر علیه مقام معاونیت اول ریاست جمهوری اسلامی افغانستان در […]

دفتر معاون اول ریاست جمهوری می گوید برخی افراد و جریان های مجهول الهویه سعی بر تخریب چهره جنرال دوستم را دارند.

دفتر معاون اول رییس جمهور در خبرنامه ای اعلام کرد: “از چندی بدینسو یک حرکت تخریب کارانه از جانب بعضی از حلقات مجهول بر علیه مقام معاونیت اول ریاست جمهوری اسلامی افغانستان در جریان است”.

این اعلامیه می افزاید: “توطئه ناکام غورماچ که تا هنوز بررسی کامل نگردیده و به وضاحت نرسیده است و ماجرای احمد ایشچی به سرحدی رسیده است که با تاسف و تعجب واکنش برخی از نهادها را نیز بر انگیخته است. در حالیکه نامبرده پس از دریافت معلومات توسط منابع مختلف در رابطه به تمویل مخالفین و دست داشتن در ناامنی های پی در پی در ولایت جوزجان توسط مسولین امنیتی بازداشت گردیده بود”.

دفتر معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: “با صراحت باید گفته شود موضع گیری نهادهای متذکره به قضیه ایکه تا هنوز تحت بررسی قرار دارد در حقیقت استقلال نهادها و مقامات حکومتی را زیر سوال می برد و معلوم است عناصر دست نشانده ای وجود دارد که ذهنیت جهانی را به این حد مخدوش می سازد”.

این اعلامیه خاطر نشان می سازد: “توصیه ما به آن نهادها این خواهد بود که در واکنش های خویش از عجله و پیش داوری بپرهیزند”.

این اعلامیه در حالی منتشر شده است که اتحادیۀ اروپا در واکنش به اظهارات جدید احمد ایشچی از حکومت خواسته قضیۀ نقض حقوق بشر علیه احمد ایشچی و اتهام‌ها علیه معاون اول رییس جمهور مورد بررسی و پی‌گیری قرار گیرد.

با این حال ارگ ریاست جمهوری گفته دولت جمهوری اسلامی افغانستان حفظ جان، کرامت انسانی، و مصونیت شهروندان را در مطابقت با ارزش های اسلامی، احکام قانون اساسی و سایر قوانین نافذه کشور و تعهدات افغانستان در قبال میثاق های بین المللی حقوق بشری، از مکلفیت های اساسی خود می داند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی