رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

توافقنامه صلح توسط نمایند‎گان سه طرف «حنیف اتمر» به نمایند‎گی از دولت کابل، «امین کریم» به نمایند‎گی از حزب اسلامی حکمتیار و «عطا الرحمن سلیم» معاون شورای عالی صلح افغانستان و با حضور «پیر سید احمد گیلانی» رئیس شورای عالی صلح افغانستان به امضا رسید و در نهایت نیز این سند به امضای پیر گیلانی […]

توافقنامه صلح توسط نمایند‎گان سه طرف «حنیف اتمر» به نمایند‎گی از دولت کابل، «امین کریم» به نمایند‎گی از حزب اسلامی حکمتیار و «عطا الرحمن سلیم» معاون شورای عالی صلح افغانستان و با حضور «پیر سید احمد گیلانی» رئیس شورای عالی صلح افغانستان به امضا رسید و در نهایت نیز این سند به امضای پیر گیلانی شد.

در جلسه بسیاری از سران قوم پشتون و اعضای حزب اسلامی حتی شاخه‌های منشعب از آن حضور دارند.

گفته می‌شود در گام دوم این توافقنامه توسط گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی و اشرف‌غنی رئیس‌جمهور افغانستان به امضا می‌رسد.

بر اساس متن توافقنامه دولت وحدت ملی و حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار، دولت افغانستان به حکمتیار و دیگر اعضای رهبری این حزب مصونیت قضایی می‌دهد و نیز تعهد می‌سپارد که نام‌ آنان را از فهرست سیاه سازمان ملل متحد بیرون بیاورد

این توافقنامه در 3 فصل و 25 ماده نوشته شده‌است. تعهدات دولت افغانستان در برابر حزب اسلامی 12 ماده این توافق‌نامه را در بر گرفته است؛ اما تعهدات حزب اسلامی در برابر حکومت افغانستان تنها در 3 ماده خلاصه  شده است.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی