رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

«عبدالله عبدالله» رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان در نشست «کمیته ملی مبارزه با مواد مخدر چالش‌ها و مشکلات»، افزایش تولید و کشت مواد مخدر در این کشور را نگران‌کننده دانست و به نهادهای ذیربط دولتی دستور داد که گام‌های عملی و جدی را برای مبارزه با این پدیده ویرانگر بردارند. «سلامت عظیمی» وزیر مبارزه […]

«عبدالله عبدالله» رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان در نشست «کمیته ملی مبارزه با مواد مخدر چالش‌ها و مشکلات»، افزایش تولید و کشت مواد مخدر در این کشور را نگران‌کننده دانست و به نهادهای ذیربط دولتی دستور داد که گام‌های عملی و جدی را برای مبارزه با این پدیده ویرانگر بردارند.

«سلامت عظیمی» وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان در این نشست با ارائه گزارشی گفت: سال 1395 به دلیل ناامنی و قطع کمک‌های بین‌المللی کشت مواد مخدر 10 درصد و تولید آن 43 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در گذشته در 15 ولایت کشور افغانستان خشخاش کشت و تولید می‌شد اما در سال جاری ولایت‌های «بلخ» و «جوزجان» نیز به آن افزوده شده است.

وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان هشدار داد که اگر تدابیر عملی در دست گرفته نشود وضعیت بدتر خواهد شد.

عظیمی بیان کرد: این وزارت برای مبارزه جدی و موثر با مواد مخدر نیازمند همکاری‌های همه‌جانبه سایر ادارات دولتی، بودجه کافی، افزایش پرسنل کاری و حمایت قاطع مدیریت دولت وحدت ملی است.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست اجراییه دولت افغانستان نوشت: عبدالله پس از شنیدن گزارش‌ها و دیدگاه‌های اعضای این نشست دستور داد که تمام وزارت‌ها گزارش کامل از کارکرد‌ها، چالش‌ها و برنامه‌های‌شان تهیه نمایند تا در کابینه و جلسه شورای وزیران روی آن بحث همه‌جانبه صورت گیرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی