رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

 تیم ملی کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان توانست در پایان دیدار رقابت های جام آسیا، با تفاوت ۱۸۵ دوش تیم ملی پاکستان را شکست بدهند و ، برای نخستین بار در تاریخ کریکت افغانستان، قهرمان رقابت‌های جام آسیا شد. در پایان این دیدار، اکرام علی‌خیل، با درخشش در بخش بیتینگ از سوی کادر فنی برگزاری این رقابت‌ها، […]

 تیم ملی کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان توانست در پایان دیدار رقابت های جام آسیا، با تفاوت ۱۸۵ دوش تیم ملی پاکستان را شکست بدهند و ، برای نخستین بار در تاریخ کریکت افغانستان، قهرمان رقابت‌های جام آسیا شد.

در پایان این دیدار، اکرام علی‌خیل، با درخشش در بخش بیتینگ از سوی کادر فنی برگزاری این رقابت‌ها، لقب بهترین بازیکن میدان را به دست آورد.

در این دیدار، نخست بازی را در بخش بیتینگ، بازیکنان تیم ملی ۱۹ سال کریکت افغانستان آغاز کردند و توانستند در ۵۰ آور بازی، با از دست دادن ۷ بازیکن، ۲۴۸ دوش را برای پاکستان هدف تعیین کنند.

برای تیم ملی ۱۹ سال کریکت افغانستان، اکرام علی خیل درخشید و توانست ۱۰۷ دوش  را به سود تیم خود انجام دهد، در مقابل، در بخش بالینگ برای تیم ملی ۱۹سال پاکستان، محمد موسا درخشید و توانست ۳ بازیکن افغانستان را از میدان بازی بیرون کند.

در مقابل، ملی پوشان کریکت پاکستان، بازی را در بخش بیتینگ بد آغاز کردند و نتوانستند هدف داده شده ملی پوشان کریکت افغانستان را برآورده سازند و در نهایت بازی را با تفاوت ۱۸۵ دوش به ملی پوشان افغانستان واگذار کردند.

در بیتینگ، برای تیم ملی کریکت پاکستان، محمد تاحا، توانست ۱۹ دوش را به سود تیم خود انجام دهد. در مقابل، در بخش بالینگ، برای تیم ملی ۱۹ سال افغانستان ، مجیب زدارن توانست پنج بازیکن حریف را از میدان بازی بیرون کند و کریکت بازان افغانستان با این پیروزی توانستند در تاریخ کریکت این کشور، برای نخستین بار جام رقابت های آسیا را به دست بیاورند.

درست پس از پیروزی تیم ملی کریکت ۱۹ سال کشور، عبدالله عبدالله، رییس اجراییه دولت وحدت ملی در صفحه تویترش برنده شدن تیم کریکت را تبریک گفت و گفت:  من بسیار افتخار می کنم که برنده شدن تاریخی تیم کریکت ۱۹ سال را در برابر پاکستان در بازی های جام رقابت‌های آسیا، تبریک بگویم.

ملی پوشان افغانستان توانستند در رقابت‌های گروهی خود امارات، پاکستان و در دیدار نیمه نهایی، نپال را شکست بدهند در دور پیش این رقابت‌ها، کریکت بازان افغانستان در دیدار نیمه نهایی مقابل هند تن به شکست داده بودند و از ادامه این رقابت کنار رفته بودند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی