رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March
سرپرست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار

جمع آوری فلم های غیر اخلاقی در ننگرهار

ریاست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار در شرق کشور در همکاری با پولیس اقدام به راه اندازی کارزار جمع آوری فلم های غیر اخلاقی و عکس های نیمه برهنه از سطح شهر کرده است. به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری صدای افغان(آوا) سرپرست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار می گوید که استفاده این عکس ها به نحوی جنبه غیر […]

ریاست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار در شرق کشور در همکاری با پولیس اقدام به راه اندازی کارزار جمع آوری فلم های غیر اخلاقی و عکس های نیمه برهنه از سطح شهر کرده است.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری صدای افغان(آوا) سرپرست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار می گوید که استفاده این عکس ها به نحوی جنبه غیر اخلاقی دارد و برای باشندگان شهر بیشتر پیام های منفی به همراه دارد.

سرپرست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار می گوید که استفاده این عکس ها به نحوی جنبه غیر اخلاقی دارد و برای باشندگان شهر بیشتر پیام های منفی به همراه دارد

شیرشاه همدرد، سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار می گوید که پس از ختم این کارزار اگر کسی دوباره به انتشار فلم های غیر اخلاقی و یا نصب پوسترهای نیمه برهنه زنان دست زد مجازات خواهد شد. این کارزار به روز شنبه آغاز شده است و برای چند روز ادامه خواهد داشت.

آقای همدرد می گوید که در جریان این کارزار لوحه های که به زبان های بیگانه نوشته شده باشد نیز از سوی مالکان آن جمع آوری و ملزم خواهند شد نوشته های ان را به زبان های رایج در افغانستان تغییر دهند.

بیشتر لوحه های دکان ها و مراکز فروش کالا در ننگرهار به ویژه در شهر جلال آباد به زبان های اردو و پشتوی پاکستانی نوشته شده است. همدرد هدف از راه اندازی این کارزار را اصلاح جامعه خوانده است.

وی می گوید که رویکرد عمده این کارزار این است تا فلم های مبتذل و عکس های نیمه برهنه زنان را از دکان ها و ریکشاهای شهر جمع آوری و به مالکان توصیه می شود که بعد این از این فلم ها و تصاویر استفاده نکنند.

اغلب ریکشاهای شهر جلال آباد با عکس های هنرمندان زنان هندی و پاکستانی مزین شده اند.

بیشتر این عکس ها نیمه برهنه هستند. در جامعه بسته و سنتی مانند جلال آباد که زنان با برقه و رو بند ظاهر می شوند دیدن و استفاده از این عکس ها مغایرت زیادی با این جامعه دارد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی