رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

«ریان داوسون» نویسنده و فعال صلح‌طلب با بیان اینکه آمریکایی‌ها  در حال شکست دادن طالبان نیستند، گفت: آمریکایی‌ها هیچ چیزی به دست نیاورده‌اند، اسامه بن لادن چند سال است که مرده‌ و آنها واقعاً با تروریسم نمی‌جنگند. خشم افغانستانی‌ها از حمله آمریکا به قندوز نویسنده و فعال صلح‌طلب گفت: جنگ افغانستان هیچ ارتباطی با امنیت […]

«ریان داوسون» نویسنده و فعال صلح‌طلب با بیان اینکه آمریکایی‌ها  در حال شکست دادن طالبان نیستند، گفت: آمریکایی‌ها هیچ چیزی به دست نیاورده‌اند، اسامه بن لادن چند سال است که مرده‌ و آنها واقعاً با تروریسم نمی‌جنگند.

خشم افغانستانی‌ها از حمله آمریکا به قندوز

نویسنده و فعال صلح‌طلب گفت: جنگ افغانستان هیچ ارتباطی با امنیت و کمک به مردم این کشور ندارد و تنها در راستای منافع ژئو استراتژیک و تجاری آمریکا است.

سخنان وی در حالی مطرح می‌شود که خشم افغانستانی‌ها از حمله هوایی مرگبار اخیر آمریکا به ولایت قندوز در شمال افغانستان همچنان ادامه دارد.

در این حمله، که پنجشنبه  13 آبان/ عقرب روی داد، دست‌کم 30 غیرنظامی ازجمله زنان و کودکان کشته شدند، آمریکا مدعی است که نیروهایش این حمله هوایی را برای دفاع از خود در برابر گروه طالبان انجام دادند.

جنگ افغانستان نبردی برای «سودجویی»

وی افزود: جنگ افغانستان صرفاً نبردی برای «سودجویی» و تداوم «تجارت مواد مخدر» است چرا که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) از داد و ستد مواد مخدر برای کمک مالی پنهانی به گروه‌های تروریستی در سراسر جهان استفاده می‌کند.

این کارشناس سیاسی تأکید کرد: آمریکایی‌ها به همین دلیل در ویتنام هم حضور داشتند، آنها برای مقابله با کمونیست‌ها به این کشور نرفته بودند.

وی افزود: آنها برای تداوم قاچاق مواد مخدر آنجا بودند چرا که سیا با بودجه حاصل از این بازار سیاه به گروه‌های تروریستی کمک می‌کند.

دلیل باقی ماندن آمریکا در افغانستان

داوسون خاطرنشان کرد: دلیل دیگر باقی ماندن آمریکا در افغانستان این است که این درگیری مانع کشیدن خط لوله گاز به چین می‌شود.

وی افزود: هیچ سرمایه‌گذاری حاضر نمی‌شود پول خود را در یک پروژه احداث خطوط گاز صرف کند که از یک منطقه جنگ‌زده می‌گذرد.

پرس‌تی‌وی نوشت: پس از تجاوز نظامی امریکا به افغانستان در سال 2001، طالبان از قدرت برکنار شد ولی پس از گذشت 15 سال از آن واقعه و به‌رغم حضور نیروهای خارجی، هنوز هم مناطق مختلف افغانستان صحنه ناآرامی و درگیری است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی