رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

فرانس 24 در گزارشی تحت عنوان «هلمند ولایت بی‌ثبات افغانستان» نوشت: اینکه در هلمند چند صد نیروی طالبان، چندین هزار نیروی ارتش افغانستان که توسط آمریکا آموزش دیده اند را شکست می‌دهند، یعنی آمریکا در افغانستان شکست خورده است. این شبکه تلویزیونی فرانسوی می‌افزاید: با حمله طالبان به این مرکز اصلی تولید کننده مواد مخدر، […]

فرانس 24 در گزارشی تحت عنوان «هلمند ولایت بی‌ثبات افغانستان» نوشت: اینکه در هلمند چند صد نیروی طالبان، چندین هزار نیروی ارتش افغانستان که توسط آمریکا آموزش دیده اند را شکست می‌دهند، یعنی آمریکا در افغانستان شکست خورده است.

این شبکه تلویزیونی فرانسوی می‌افزاید: با حمله طالبان به این مرکز اصلی تولید کننده مواد مخدر، بزرگترین شکست برای جنگ 15 ساله رقم خورده است.

فرانس پرس نوشت: برای سالیان هلمند مرکز عمده دخالت نظامی غرب بود که با فروپاشی آن بیشتر ایالت‌های جنوبی در آستانه سقوط قرار می‌گیرند.

این شبکه تلویزیونی در پایان خاطر نشان می‌کند که بسیاری از ناظران اعتقاد دارند،‌ اینکه در هلمند چند صد نیروی طالبان، چندین هزار نیروی ارتش افغانستان که توسط آمریکا آموزش دیده‌اند را شکست می‌دهند، یعنی آمریکا در جنگی که در سال 2001 شروع کرد،‌ شکست خورده است.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی