رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

«حامد کرزی» رئیس‌جمهور سابق افغانستان در پی گسترش حملات طالبان و تشدید بمباران نیروهای آمریکایی و ناتو گفت: بمباران‌ هوایی باعث تشدید و گسترش بیشتر جنگ در افغانستان خواهد شد. وی با انتقاد مجدد از حملات هوایی نیروهای خارجی در افغانستان تصریح کرد: بمباران‌های هوایی در این کشور به تامین صلح کمک نمی‌کند و باعث […]

«حامد کرزی» رئیس‌جمهور سابق افغانستان در پی گسترش حملات طالبان و تشدید بمباران نیروهای آمریکایی و ناتو گفت: بمباران‌ هوایی باعث تشدید و گسترش بیشتر جنگ در افغانستان خواهد شد.

وی با انتقاد مجدد از حملات هوایی نیروهای خارجی در افغانستان تصریح کرد: بمباران‌های هوایی در این کشور به تامین صلح کمک نمی‌کند و باعث گسترش جنگ می‌شود.

کرزی افزود: حملات هوایی نظامیان  آمریکایی به افغانستان، دستاوردی جز کشتار انسان های بیگناه و تخریب منازل مسکونی و زیرساخت‌های این کشور ندارد.

رئیس جمهوری سابق افغانستان حمله اخیر آمریکا به مواضع نیروهای امنیتی افغان در ولایت هلمند را محکوم کرد و آن را نقض حقوق بشر و تمامیت ارضی افغانستان  خواند.

کرزی افزود: حملات هوایی نیروهای آمریکایی و ناتو تنها از مردم افغانستان قربانی می‌گیرد و باعث تخریب منازل مسکونی و زمین‌های کشاورزی در این کشور می‌شود.

رئیس‌جمهور سابق افغانستان با محکوم کردن حمله هوایی آمریکا به مواضع نیروهای امنیتی افغان در هلمند تاکید کرد: این حملات نه تنها از غیرنظامیان بلکه از نظامیان افغان نیز قربانی می‌گیرند.

روز گذشته رسانه‌های افغانستان از کشته شدن دستکم 16 پلیس در حمله هوایی آمریکایی در ولایت هلمند خبر دادند.

این نیروها زمانی هدف بمباران جنگنده‌های آمریکایی قرار گرفتند که در حال درگیری با مخالفان مسلح در شهرستان «گرشک» ولایت هلمند بودند.

کرزی قبل از این نیز حملات هوایی آمریکا و ناتو در افغانستان را جنایت بزرگ بشری و ناقض حاکمیت ملی این کشور توصیف کرده بود.

با این حال، مقامات آمریکایی نسبت به بمباران نیروهای افغان ابراز تاسف کردند و این حمله را یک اشتباه تاسف بار خواندند این در حالی است که برخی مقامات افغانستان حملات هوایی نیروهای آمریکایی را در این کشور عمدی می‌دانند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی