رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

عبدالرحمن رحیمی، فرمانده پلیس کابل با تایید اینکه حمله امروز در مقابل ساختمان وزارت دفاع افغانستان انتحاری بوده، گفته که در این حادثه ۹ نفر کشته و ۱۳ نفر دیگر زخمی شده‌اند. او گفت که حمله‌کننده پیاده بوده و جلیقه انفجاری خود را منفجر کرده است. به گفته او در میان کشته‌شدگان زنان و کودکان […]

عبدالرحمن رحیمی، فرمانده پلیس کابل با تایید اینکه حمله امروز در مقابل ساختمان وزارت دفاع افغانستان انتحاری بوده، گفته که در این حادثه ۹ نفر کشته و ۱۳ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

او گفت که حمله‌کننده پیاده بوده و جلیقه انفجاری خود را منفجر کرده است.

به گفته او در میان کشته‌شدگان زنان و کودکان نیز دیده می‌شوند.

کاوون خموش، خبرنگار بی‌بی‌سی که اکنون در محل حادثه است، می‌گوید که نیروهای پلیس منطقه را محاصره کرده و در حال پاک کردن محل انفجار هستند.

بصیر مجاهد، سخنگوی پلیس کابل نیز پیشتر در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی تایید کرده بود که یک حمله انتحاری در مقابل ساختمان وزارت دفاع افغانستان در نزدیکی پل ‘یک‌پیسگی’ رخ داده است.

طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته و مدعی شده که تعدادی از افسران نظامی افغانستان کشته و زخمی شده‌اند.

این حمله چند ساعت پس از آن اتفاق می‌افتد که در حمله انتحاری دیگری در ولایت کنر در شرق افغانستان، ١٤ نفر کشته و بیش از ٤٠ نفر دیگر زخمی شدند.

مسئولیت حمله کنر را تا هنوز هیچ گروهی بر عهده نگرفته است.

این دو حمله در حالی رخ داده که دولت افغانستان امیدوار است هفته آینده دور تازه‌ گفت‌وگوهای رودرروی صلح با مخالفان مسلح این کشور آغاز شود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی