رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

مسوولان محلی ولایت فراه از آزادی ۱۲ دانشجوی بدخشانی از چنگ آدم ربایان خبر می‌دهند. محمد ناصر مهری، سخنگوی والی فراه، گفت که این ۱۲ دانشجو هفته قبل در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه ربوده شده بودند. آقای مهری افزود که این دانشجویان توسط نیروهای امنیتی و کشفی در همکاری با مردم و بزرگان محل از […]

مسوولان محلی ولایت فراه از آزادی ۱۲ دانشجوی بدخشانی از چنگ آدم ربایان خبر می‌دهند.

محمد ناصر مهری، سخنگوی والی فراه، گفت که این ۱۲ دانشجو هفته قبل در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه ربوده شده بودند.

آقای مهری افزود که این دانشجویان توسط نیروهای امنیتی و کشفی در همکاری با مردم و بزرگان محل از چنگ آدم‌ربایان دیشب آزاد شدند.

وی تاکید کرد که تاکنون در باره انگیزه این اختطاف و هویت ربایندگان جزئیاتی به دست نیامده است.
این دانشجویان در دانشگاه ولایت فراه مصروف تحصیل بوده اند.

این مقام محلی از چگونگی آزادی و مکانی که مسافرین نگهداری می‌شدند، معلوماتی ارائه نکرد؛ اما ولسوالی بالابلوک فراه یکی از ناآرام‌ترین مناطق این ولایت است که طالبان در آن حضور گسترده دارند.

هفتۀ گذشته مقامات محلی گفته بودند که سیزده تن از محصلین که برای سپری کردن ایام عید، به خانه‌های شان می‌رفتند، توسط طالبان ربوده شدند.

دوازده محصلی که از چنگ طالبان رها شده اند، همه از ولایت بدخشان هستند اما در مورد یکی دیگر از افراد ربوده‌شده مقامات مسؤول چیزی نگفته اند.

در این اواخر قضایای آدم‌ربایی در غرب افغانستان افزایش یافته است.

در یازدهم سنبله نیز پنج مسافر از مسیر شهر فیروز کوه – ولسوالی لعل و سرجنگل، در منطقۀ کوتل شینیه از مربوطات ولسوالی دولت آباد ولایت غور ربوده شدند.

طالبان اکثراً در جنوب و غرب افغانستان با متوقف ساختن موترهای مسافربری، افراد را اختطاف می‌کنند.

این گروه صبح یکشنبه در ساحه قره باغ ولایت غزنی در مسیر شاهراه کابل – قندهار، یک موتر مسافربری نوع کاستر را متوقف ساخت و سپس پنج تن را با خود بردند.

اما شورای ولایتی غزنی عصر همان روز خبر داد که افراد ربوده شده، با وساطت بزرگان قومی از نزد طالبان آزاد گردیدند. یک عضو شورای ولایتی غزنی گفت، طالبان این افراد را به یک مسجد برده و از آنها بازجویی می‌کردند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی