رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

وزارت تحصیلات عالی، دانشجویان دانشگاه «یومف سویس» کابل را به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی دیگر معرفی می‌کند. به‌گزارش خبرگزاری آوا، براساس فیصله کمیسیون عالی ایجاد وزارت تحصیلات عالی، اسناد دانشگاه موسوم به «یومف سویس» فاقد اعتبار و جعلی شناخته شد. اکنون این دانشگاه از سوی وزارت تحصیلات عالی مسدود شده است. بااین حال، وزارت […]

وزارت تحصیلات عالی، دانشجویان دانشگاه «یومف سویس» کابل را به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی دیگر معرفی می‌کند.

به‌گزارش خبرگزاری آوا، براساس فیصله کمیسیون عالی ایجاد وزارت تحصیلات عالی، اسناد دانشگاه موسوم به «یومف سویس» فاقد اعتبار و جعلی شناخته شد.

اکنون این دانشگاه از سوی وزارت تحصیلات عالی مسدود شده است.

بااین حال، وزارت تحصیلات عالی در بیانیه‌ای از تمامی دانشجویان این دانشگاه خواسته تا به ریاست دانشگاه‎ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی این وزارت برای ثبت نام و معرفی به نهادهای تحصیلی مورد نظر مراجعه کنند.

براساس اعلام وزارت تحصیلات عالی، دانشجویان دانشگاه یومف سویس تا تاریخ ۲۸ ماه جاری(دلو) فرصت دارند به نهادهای تحصیلی دیگر ثبت نام کنند.

وزارت تحصیلات عالی تاکید کرده که پس از ختم تاریخ یادشده، این وزارت مسوولیتی را در قبال این دانشجویان به عهده نمی‌گیرد.

همزمان بااین دانشگاه یومف سویس اعلام کرده اسناد این دانشگاه در دادستانی زیر بررسی قرار دارد.

سید باقر کاظمی؛ سخنگوی دانشگاه یومف سویس – شاخه افغانستان قبلا به خبرگزاری آوا، گفته بود که حلقاتی در پی بدنام کردن و توطیه علیه این دانشگاه هستند.

کاظمی افزود: بر اساس قانونی که وزرات تحصیلات عالی دارد، در هیچ قسمت آن صراحت داده نشده است که کمیسیون ایجاد در رابطه به لغو یا عدم لغو یک نهاد تحصیلی خارجی تصمیم بگیرد.

یکماه پیش سفارت افغانستان در سویس؛ دانشگاه‌‌های خصوصی دنیا و پیشگام که گویا شاخه‌ی از دانشگاه‌ یومف سویس در افغانستان هستند را متهم به جعل کاری و مردم فریبی کرده، گفته بود که این دانشگاه‌ها هیچ‌گونه رسمیت قانونی در کشور سویس ندارند.

سفارت افغانستان در سویس به نقل از وزارت خارجه‌ی سویس با ارسال نامه‌ای به وزارت خارجه کشور گفته بود که دانشگاه یومف نهادی است که از سوی کنفدراسیون سویس به رسمیت شناخته نشده است؛ به همین اساس دیپلم‌ها و عنوان‌های آن رسمیت ندارد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی