رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که برای شفافیت انتخابات‌های آینده‌ این کشور از تکنولوژی جدید در این روند استفاده می‌شود. در اطلاعیه ریاست جمهوری افغانستان آمده است: «محمد اشرف غنی» روز گذشته نشستی را به منظور چگونگی برگزاری انتخابات‌های آینده‌ افغانستان برگزار کرد.  «عبدالله عبدالله» رییس اجراییه دولت وحدت ملی، کمیسران کمیسیون‌های انتخابات افغانستان، سفیران […]

ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که برای شفافیت انتخابات‌های آینده‌ این کشور از تکنولوژی جدید در این روند استفاده می‌شود.

در اطلاعیه ریاست جمهوری افغانستان آمده است: «محمد اشرف غنی» روز گذشته نشستی را به منظور چگونگی برگزاری انتخابات‌های آینده‌ افغانستان برگزار کرد.

 «عبدالله عبدالله» رییس اجراییه دولت وحدت ملی، کمیسران کمیسیون‌های انتخابات افغانستان، سفیران کشورهای کمک کننده و «مارک براون» رییس شرکت تکنولوژی اطلاعاتی که در عرصه انتخابات فعالیت دارد، در این نشست حضور داشتند.

رییس شرکت تکنولوژی اطلاعاتی در مورد استفاده‌ تکنولوژی جدید در انتخابات‌های آینده و ثبت نام رای دهندگان اطلاعاتی ارائه داد و گفت که این روش می‌تواند در شفافیت و کاهش هزینه‌ انتخابات افغانستان بیشتر کمک کند.

در اطلاعیه آمده است که شرکت تکنولوژی اطلاعاتی مارک براون از سال 1981 تاکنون در عرصه‌ انتخابات فعالیت دارد و نتایج خوبی در تامین شفافیت داشته است.

گرچه جزییات زیادی در مورد این تکنولوژی ارایه نشده، اما مارک براون گفته است که سیستم انتخاباتی آنها در بسیاری از کشورهای جهان تجربه شده و قصد دارد که افغانستان را در برگزاری انتخابات شفاف کمک کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی