رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

«سراج‌الدین حقانی» رهبر شبکه حقانی، مسوولیت حملات اخیر ترویستی در شهر کابل که دستکم 150 کشته و 450 زخمی برجای گذاشت را به عهده نگرفت.  سراج الدین حقانی، رهبر شبکه حقانی که معاون هبت الله آخندزاده، رهبر طالبان نیز است در یک پیام صوتی گفته که حملات انتحاری و انفجاری اخیر در کابل کار این […]

«سراج‌الدین حقانی» رهبر شبکه حقانی، مسوولیت حملات اخیر ترویستی در شهر کابل که دستکم 150 کشته و 450 زخمی برجای گذاشت را به عهده نگرفت.

 سراج الدین حقانی، رهبر شبکه حقانی که معاون هبت الله آخندزاده، رهبر طالبان نیز است در یک پیام صوتی گفته که حملات انتحاری و انفجاری اخیر در کابل کار این گروه نبوده است.

رهبر شبکه حقانی این پیام صوتی را شب گذشته به صدای آمریکا فرستاده است و در این پیام صوتی گفته است که این کار طالبان نبوده است.

رهبر شبکه حقانی به صورت مشخص در مورد حمله مرگبار روز چهارشنبه  10 جوزا در چهارراهی زنبق شهر کابل، سه حمله انتحاری در مراسم خاکسپاری سالم ایزدیار پسر محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا، حمله انفجاری در بیرون مسجد جامع هرات، صحبت کرده است.

رهبر شبکه حقانی در این نوار صوتی ادعا کرده است که آن گروه در فعالیت‌های دخیل نخواهد بود که برای غیر نظامیان بیگناه افغان، ضرر برساند.

«سراج الدین حقانی» رهبر شبکه حقانی در این نوار صوتی گفته است که طالبان تا زمان به جنگ خود ادامه می‌دهد که همه نیرو‌های خارجی تحت رهبری آمریکا، از افغانستان خارج شوند.

رهبر شبکه حقانی دولت  افغانستان را متهم به ترویج سنت و ارزش‌های غربی در افغانستان کرده است که بر خلاف اسلام است.

حقانی در این نوار صوتی خطاب به افغان‌ها گفته است که زمانی فرا خواهد رسید که افغان‌ها جشن آزادی‌شان را از آمریکایی ها و متحدین آنان تجلیل کنند.

حمله خونین چهارشنبه در شهر کابل توسط یک تانکر که حدود 1500 کیلو گرم مواد انفجار در آن جا به جا شده بود، صورت گرفت و یکی از مرگبارترین حملات در 16 سال گذشته در افغانستان به حساب می‌رود.

تاکنون هیچ گروهی به از جمله طالبان و گروه تروریستی داعش مسوولیت حملات کابل و هرات را بر عهده نگرفته‌اند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی