رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۴ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 20 April

شماری از عالمان دین در جوزجان با نگرانی از گسترش وهابیت و آموزش تندروی در این ولایت می‌گویند، هم‌اکنون حدود ۴۵ مدرسۀ دینی مصروف ترویج وهابیت و آموزش تندروی‌ست که این کار برای مردم و عالمان دین قابل تحمل نیست. آنان هشدار داده می‌گویند که اگر جلو فعالیت این گروه در جوزجان گرفته نشود، ناامنی‌ها […]

شماری از عالمان دین در جوزجان با نگرانی از گسترش وهابیت و آموزش تندروی در این ولایت می‌گویند، هم‌اکنون حدود ۴۵ مدرسۀ دینی مصروف ترویج وهابیت و آموزش تندروی‌ست که این کار برای مردم و عالمان دین قابل تحمل نیست. آنان هشدار داده می‌گویند که اگر جلو فعالیت این گروه در جوزجان گرفته نشود، ناامنی‌ها بیشتر از پیش افزایش می‌یابد.

مولوی یارمحمد، عضو شورای علمای جوزجان می‌گوید، افراد این گروه شماری از جوانان و نوجوانانی را که آگاهی دینی‌شان کم است به تندروی دعوت می‌کند. او می‌گوید، این گروه در کنار مدرسه‌های دینی در مکاتب و دانشگاه‌ها نیز تندروی را ترویج می‌‌کند.

مولوی عصمت‌الله یکی دیگر از عالمان دین در جوزجان با نگرانی از این وضعیت می‌گوید، گروه های تندرو فعالیت‌های‌شان را از مدرسۀ دینی تا اداره‌های دولتی گسترده ساخته اند.

او می‌گوید: « این گروه جوانان را به هدف از بین‌بردن عالمان دین نیز تحریک می‌کند.»

محمد‌نبی ایوبی، مشاور امور دینی معاونیت نخست ریاست جمهوری نیز می‌گوید، اگر جلو فعالیت‌های تندروانه این گروه گرفته نشود، ناامنی‌ها در این ولایت بیش از پیش افزایش می‌یابد.

رحمت‌الله ترکستانی، فرمانده پولیس جوزجان می‌گوید، آنان در هم‌کاری با ریاست امنیت این ولایت بررسی‌ها را آغاز کرده اند، اما تا کنون به مدرکی که نشان دهندۀ فعالیت‌های تندروانه در این ولایت باشد دست نیافته اند.

پیش از این حفیظ‌ منصور، عضو مجلس نمایندگان نیز از آموزش تندروی در مدرسه‌ و دانشگاه‌ها نگرانی کرد که واکنش‌های متفاوتی را در بین کاربران رسانه‌های اجتماعی در پی داشت.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
121
روز مانده
روز استقلال افغانستان
8
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
301
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
350
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی