رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

یکی از اعضای ارشد دفتر سیاسی طالبان در دوحه قطر به «الجزیره» گفت این گروه از علمای اسلامی می‌خواهد تا در نشست امروز خود به جای صدور فتوا علیه طالبان در راستای پایان دادن به اِشغال افغانستان و آوردن صلح گام بردارند. این عضو ارشد طالبان که خواست نامش فاش نشود اظهار داشت: ما از […]

یکی از اعضای ارشد دفتر سیاسی طالبان در دوحه قطر به «الجزیره» گفت این گروه از علمای اسلامی می‌خواهد تا در نشست امروز خود به جای صدور فتوا علیه طالبان در راستای پایان دادن به اِشغال افغانستان و آوردن صلح گام بردارند.

این عضو ارشد طالبان که خواست نامش فاش نشود اظهار داشت: ما از علمای افغانستان، پاکستان و اندونزی انتظار داریم که به پایان اِشغال افغانستان و برقراری صلح در این کشور کمک کنند.

«برهان عثمان» تحلیلگر ارشد گروه بین‌المللی بحران نیز درباره نشست علما در جاکارتا و تاثیر آن بر متقاعد کردن طالبان برای پایان جنگ گفت: هنوز مشخص نیست که این نشست چه تاثیری خواهد داشت به ویژه اینکه این نشست به درخواست دولت افغانستان برگزار شده و ابتکاری مستقل نیست.

طرح برگزاری نشست سه جانبه علمای اسلامی افغانستان، پاکستان و اندونزی چندی پیش در دیدار رؤسای جمهور اندونزی و افغانستان مطرح شد تا با صدور فتوا علیه طالبان از جنگ این گروه علیه نیروهای خارجی و دولت افغانستان مشروعیت‌زدایی شود.

طالبان پیش از این نیز در واکنش به این طرح کنفرانس جاکارتا را «غیر اسلامی» خوانده و از علما خواسته بود تا از حضور در این نشست خودداری کنند.

در ادامه بیانیه طالبان نیز آمده بود: اشغالگران از حیله‌های مختلفی برای اشغال غیرمستقیم خود استفاده می‌کنند و روند صلح نیز بخش مهمی از طرح آنان است که از طریق آن در پی تسلیم کردن مجاهدین هستند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
86
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
199
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
94
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
143
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی