شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » دیدار وزیر خارجه طالبان با جمعی از شیعیان در منطقه «جلریز»

وزیر خارجه طالبان در دیدار با جمعی از شیعیان در منطقه «جلریز» گفت که دولت سابق با کشورهای همسایه مشکل داشت، اما در دولت جدید چنین مشکلی وجود ندارد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه طالبان در دیدار با جمعی از شیعیان در منطقه «جلریز» ضمن تقدیر و تشکر از پذیرایی مردم منطقه از وی و هیئت همراه، فضای گفتگو را فضایی بسیار دوستانه برشمرد و در نقد دولت پیشین عنوان کرد که دولت سابق با کشورهای همسایه مشکل داشت، اما در دولت جدید چنین مشکلی وجود ندارد.

متقی در ادامه سخنان خود افزود: اداره سابق با ایران مشکل داشت، با پاکستان مشکل داشت، با چین مشکل داشت، با کشورهای آسیای میانه نیز به دلیل اینکه با روسیه مشکل داشت، رابطه خوبی نداشت، اما در حال حاضر چنین نیست و افغانستان با همسایگان خود مشکلی ندارد و روابط اقتصادی از جمله صادرات محصولاتی مانند پیاز و زردآلو از طریق بند واگه به هند صادر شده‌اند و صادرات اقلام دیگر به کشورهای مقصد در جریان است.

در بخش دیگر این دیدار، ساکنان محلی ضمن خوشامدگویی به وزیر خارجه طالبان، به اظهار نظر در مورد تحولات افغانستان پرداخته و پیشنهادات خود را به امیرخان متقی ارائه کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان