رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

دکتور عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با علماء و خطیبان شهر کابل روی نشست های مشورتی با علما و خطیبان مساجد شهر کابل تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری آوا، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی روز شنبه تشریف آوری علماء و خطیبان شهر کابل را به ریاست اجرایی خیرمقدم گفت و از […]

دکتور عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با علماء و خطیبان شهر کابل روی نشست های مشورتی با علما و خطیبان مساجد شهر کابل تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری آوا، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی روز شنبه تشریف آوری علماء و خطیبان شهر کابل را به ریاست اجرایی خیرمقدم گفت و از تلاش‌‌ها و زحمات آنان در راه تبلیغ دین و پاس‌داری از ارزش‌‌های اسلامی سپاس‌گزاری و تقدیر نمود.
در این نشست دکتور محمدایاز نیازی٬ مولوی رحیم‌الله عزیزی و مولوی عنایت الله بلیغ به نمایندگی از علماء و خطیبای شهرکابل صحبت کردند.
رئيس اجرایی کشور در یک فضای صمیمی و مملو از اعتماد آخرین وضعیت سیاسی-امنیتی را به تفصیل برای علماء و خطبیان کشور توضیح داد.
همچنین نمایندگان علمای کشور دیدگاه‌ها٬ نظریات و پیشنهادات خویش را در باره اوضاع کشور و همچنان مشکلات و خواسته‌های علماء و خطیبان را به رئیس اجرایی مطرح کردند.
آنان در صحبت‌های خویش به پاس‌داری از ارزش‌های دینی٬ حمایت از علمای دین٬‌ افزایش آموزش‌های اسلامی در مکاتب و دانشگاه‌ها٬ به رسمیت شناختن اسناد فارغ تحصیلان مدارس دینی٬‌ رسیدگی به امنیت کشور٬ مبارزه با فساد اخلاقی و جلوگیری از مظاهر فساد٬‌ حمایت علمای دین از حکومت و نشست‌های منظم برای رسیدگی به مشکلات و مشوره دهی تاکید کردند.
با این حال رئيس اجرایی کشور با ابراز قدردانی از حمایت همیشگی علمای کشور از حکومت جمهوری اسلامی افغانستان٬ به تمام قضایا و خواست‌های مطرح شده از سوی علما پرداخت و دستور داد تا نشستی به اشتراک وزارت‌ها و ادارات ذیربط با علماء‌ و خطیبان در ریاست اجرایی برای رسیدگی و حل این خواست‌ها و مشکلات دائرگردد.
رئيس اجرایی همچنان وعده سپرد تا بعد از این به صورت منظم با علماء و خطیبان شهرکابل و دیگر مناطق افغانستان نشست‌های مشترک و مشورتی داشته باشد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی