رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۶ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Wednesday 17 October

باید زنان و مردان نقش مساوی را در برنامه‎های آموزش مسلکی و حرفه یی ایفا کنند و برای حضور آنان دراین برنامه‎ها تسهیلات لازم فراهم گردد. محمداشرف غنی رئیس‎جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز در ورکشاپ “داوطلبی برنامۀ استاد – شاگردی” اشتراک و سخنرانی کرد. رئیس‎جمهور کشور از برگزار کنندگان ورکشاپ مذکور تشکری کرده گفت، باید […]

باید زنان و مردان نقش مساوی را در برنامه‎های آموزش مسلکی و حرفه یی ایفا کنند و برای حضور آنان دراین برنامه‎ها تسهیلات لازم فراهم گردد.

محمداشرف غنی رئیس‎جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز در ورکشاپ “داوطلبی برنامۀ استاد – شاگردی” اشتراک و سخنرانی کرد.

رئیس‎جمهور کشور از برگزار کنندگان ورکشاپ مذکور تشکری کرده گفت، باید زنان و مردان نقش مساوی را در برنامه‎های آموزش مسلکی و حرفه یی ایفا کنند و برای حضور آنان در این برنامه‎ها تسهیلات لازم فراهم گردد، تا تقاضای افغانستان در بخش‎های مختلف در آینده مرفوع گردد.

وی بر آموزش‎های حرفه یی و مسلکی تأکید کرده گفت که باید تمرکز بیشتر بالای برنامه‎های مسلکی و حرفه‎یی صورت گیرد.

رئیس‎جمهور علاوه کرد که پلان‎های منظم حرفه‎یی و مسلکی از سوی ادارات مربوط در هماهنگی با نهادهای فعال در این عرصه روی دست گرفته شود، تا از نیروی بشری مسلکی در آینده برخودار شویم.

وی بر ضرورت تعلیمات حرفه‎یی و مسلکی اشاره کرد و عملی شدن برنامه‎های مسلکی و حرفه‎یی را مهم خواند.

رئیس‎جمهور غنی افزود که افغانستان دارای سرمایه‎های فراوان طبیعی می‎باشد و این کشور ظرفیت‎های مناسب تخنیکی جهت استفاده از منابع طبیعی را دارد.

رئیس‌جمهور گفت، در صورتی‎که از منابع طبیعی کشور به گونۀ درست آن استفاده گردد، فقر کاهش خواهد یافت و افغانستان به غنا و رشد اقتصادی خواهد رسید.

رئیس‎جمهور بر تشخیص و نیازمندی‎های بازار کار اشاره نموده و نقش سکتور خصوصی را در هماهنگی با نهادهای مربوط در این بخش مهم خواند.

وی بر ایجاد زیربناها و ظرفیت‎ها تأکید ورزیده افزود که با این کار زمینه‎های کاریابی برای جوانان فراهم می‎گردد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
59
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
172
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
121
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
170
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی