رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۴ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 20 April

از ابتدای ورود آمریکا به افغانستان، این کشور بدترین ماه رمضان را در سال جاری تجربه کرد. انفجارهای تروریستی در ماه رمضان سال جاری بیش از دویست کشته و هفتصد زخمی در افغانستان برجای گذاشت که بیش تر آنها از غیرنظامیان بودند. جنرال عبدالواحد طاقات، تحلیلگر سیاسی افغان در این خصوص می‌گوید: رمضان سال جاری […]

از ابتدای ورود آمریکا به افغانستان، این کشور بدترین ماه رمضان را در سال جاری تجربه کرد.
انفجارهای تروریستی در ماه رمضان سال جاری بیش از دویست کشته و هفتصد زخمی در افغانستان برجای گذاشت که بیش تر آنها از غیرنظامیان بودند.
جنرال عبدالواحد طاقات، تحلیلگر سیاسی افغان در این خصوص می‌گوید: رمضان سال جاری خونبارترین رمضان برای افغان‌ها و همه روزه داران بود.
سی ام ماه می گذشته، در پنجمین روز ماه مبارک رمضان انفجار یک تانکر بمبگذاری شده در منطقه دیپلماتیک کابل بیش از یکصد و پنجاه کشته و چهار صد زخمی برجای گذاشت و فیجع‌ترین حادثه تروریستی طی شانزده سال اخیر را در افغانستان رقم زد.
در پی این حمله تروریستی صدها شهروند افغانستانی در اعتراض به ناامنی‌های موجود تظاهرات کردند که در اثر درگیری نیروهای امنیتی با تظاهر کنندگان دستکم چهار نفر به ضرب گلوله کشته شدند.
در دوم ماه گذشته سه عامل انتحاری در جریان تشییع جنازه یکی از کشته های اعتراضات اخیر، خود را در میان تشییع کنندگان منفجر کرد که با کشته شدن هفت نفر همراه بود.
عملیات انتحاری گروه طالبان در پایگاه نظامی نیروهای تحت حمایت سی آی ای، نزدیک استادیوم ورزشی شهر خوست نیز 13 کشته و 6 زخمی برجا گذاشت.
گروه‌های طالبان و داعش در ماه مبارک رمضان مسجدی در کابل، نمازخانه‌ای در هرات و چندین موضع نیروهای امنیتی در ایالت‌های بروان و باکتیا را هدف گرفته و 20 نفر را کشته و ده ها نفر دیگر را زخمی کردند.
در بیست و هفتم ماه مبارک رمضان هم انفجار یک خودروی بمبگذاری شده با کشته شدن 34 نفر و زخمی شدن 60 نفر دیگر در منظقه لشکرگاه در مرکز ولایت هلمند در جنوب افغانستان همراه بود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
121
روز مانده
روز استقلال افغانستان
8
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
301
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
350
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی