رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March
ولی، مدیر انجنیری شهرداری کابل

رویارویی شهرداری کابل با زورمندان

شهرداری کابل هنگام جلوگیری از ساخت‌وساز خودسرانۀ ساختمان‌ها در حوزه چهارم شهر کابل، با واکنش زورمندان روبه‌رو شد. گفته می‌شود ساختمانی را که شهرداری کابل ویران کردند، از بصیر سالنگی والی پیشین پروان بوده‌است، اما صاحبان این ساختمان می‌گویند که ۱۰ سال می‌شود که آنان این ساحه را از شهرداری کابل کرایه گرفتهاند. ولی، مدیر […]

شهرداری کابل هنگام جلوگیری از ساخت‌وساز خودسرانۀ ساختمان‌ها در حوزه چهارم شهر کابل، با واکنش زورمندان روبه‌رو شد.

گفته می‌شود ساختمانی را که شهرداری کابل ویران کردند، از بصیر سالنگی والی پیشین پروان بوده‌است، اما صاحبان این ساختمان می‌گویند که ۱۰ سال می‌شود که آنان این ساحه را از شهرداری کابل کرایه گرفتهاند.

ولی، مدیر انجنیری شهرداری کابل اظهار داشت: “ساحۀ سبز است. به اساس هدایت ریاست کنترول ساختمان‌ها، ما آمدیم ساحه را تخریب کردیم و هر ساختمانی که در سطح ناحیه آباد می‌شود باید امر قانونی داشته باشد؛ اما این ساختمان را که این‌ها آباد کرده‌اند، امر قانونی ندارد. باید بیایند و از شهرداری امر بگیرند.”

قندآغا، مسؤول آپارتمان گفت: “یک اندازۀ این ساحه را که مشمول ساحه سبز است؛ دولت برای عبدالصبور سالنگی، برادر عبدالبصیر سالنگی کرایه داده‌است که بل‌ها و کتابچه‌های و آویزۀ بانک آن نیز موجود است.”

این نخستین اقدام شهرداری کابل نیست که با چالش روبه‌رو شده‌است. به باور شهروندان کشور، شهرداری کابل نیز خود در فساد گستره دست دارد. آنان به این باور اند تا زمانی که شهرداری از وجود فساد پاک نشود، انتظار نمی‌رود که این اداره در برابر این چنین چالش‌ها ایستاده‌گی بتواند.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی