رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

«جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا روز گذشته گفت: استراتژی جدید کشورش در  افغانستان تاکنون تکمیل نشده‌ است اما وی تأکید کرد کار بروی آن ادامه دارد. وزیر دفاع آمریکا افزود که نمی‌تواند بگوید که این استراتژی چه زمانی تکمیل و به رئیس جمهور آمریکا ارائه خواهد شد. جیمز ماتیس چندی پیش به کمیته خدمات دفاعی […]

«جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا روز گذشته گفت: استراتژی جدید کشورش در  افغانستان تاکنون تکمیل نشده‌ است اما وی تأکید کرد کار بروی آن ادامه دارد.

وزیر دفاع آمریکا افزود که نمی‌تواند بگوید که این استراتژی چه زمانی تکمیل و به رئیس جمهور آمریکا ارائه خواهد شد.

جیمز ماتیس چندی پیش به کمیته خدمات دفاعی کنگره آمریکا گفته بود که استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان تا نیمه ماه جولای سال جاری تکمیل و به رئیس جمهور  آمریکا ارائه خواهد شد.

اما در تاریخ چهاردهم جولای ماتیس گفت،: هنوز هم بر اهداف خود کار می‌کنند که تا نیمه جولای این استراتژی را تکمیل و به تکمیل آن بسیار نزدیک شده‌اند.

به نوشته نشریه واشنگتن اکزماینر، احتمال دارد اختلافات برای تکمیل استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان حل نشده‌ است.

جان مک‌کین رئیس کمیته خدمات دفاعی مجلس سنای آمریکا به سبب تکمیل نشدن استراتژی جدید وزارت دفاع آمریکا در افغانستان ابراز نارضایتی کرد.

وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو ماه گذشته در نشست بروکسل عنوان کردند که هزارها نیروی اضافی را در بخش مأموریت حمایت قاطع به افغانستان بفرستند که هدف آن آموزش نیروهای امنیتی افغان در مبارزه علیه طالبان مسلح است.

رادیو آزادی نوشت: در این نشست از آمریکا خواسته شد تا ۴ هزار نیروی اضافی به افغانستان اعزام کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی