رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

مسؤولان آمریکایی در کابل می‌گویند که سران حکومت نباید منتظر توجه رئیس جمهور تازه آمریکا به افغانستان باشند، آنان باید توجه ترامپ را جلب کنند. «دیوید سیدنی» سرپرست دانشگاه آمریکایی در افغانستان در نشستِ «بررسی نتایج انتخابات آمریکا» در کابل گفت: سران حکومت(وحدت ملی) باید هرچه زودتر دست‌ به‌ کار شوند و روابطشان را با ترامپ برقرار […]

مسؤولان آمریکایی در کابل می‌گویند که سران حکومت نباید منتظر توجه رئیس جمهور تازه آمریکا به افغانستان باشند، آنان باید توجه ترامپ را جلب کنند.

«دیوید سیدنی» سرپرست دانشگاه آمریکایی در افغانستان در نشستِ «بررسی نتایج انتخابات آمریکا» در کابل گفت: سران حکومت(وحدت ملی) باید هرچه زودتر دست‌ به‌ کار شوند و روابطشان را با ترامپ برقرار سازند.

به گفته این مقام آمریکایی، با وجود مشکلات امنیتی، اقتصادی و سیاسی واشنگتن کابل را تنها نخواهد گذاشت و با وجود چنین شرایطی به احتمال زیاد تعهدات و دیدگاه‎‌های ترامپ درباره افغانستان مناسب خواهد کرد.

دیوید سیدنی درباره روابط کابل ـ اسلام‌آباد و روند صلح افغانستان می‌گوید که این موضوع داخلی است و واشنگتن به موضوعات داخلی کشورها دست‌اندازی نمی‌کند.

همچنین در این نشست، «محمداسماعیل قاسمیار»، مشاور روابط خارجی شورای عالی صلح نیز با تأیید این گفته‌ها تأکید کرد که آمریکا بدون روابط نیک با کشورهای دیگر بقا ندارد.

قاسمیار گفت: اگر رئیس جمهور تازه آمریکا همان طور که در کارزارهای انتخاباتی جدی بود، از این به بعد هم باشد؛ صلح دایمی در افغانستان تأمین می‌شود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی