رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

 مسئولان سفارت ایران در کابل، ادعای بازداشت یک مهاجم انتحاری ایرانی را توسط نیروهای امنیتی در ولایت نیمروز رد کردند. در اطلاعیه‌ای که از سوی دفتر بخش رسانه‌ای سفارت ایران در کابل منتشر شده، آمده است که دولت افغانستان در مورد ثابت کردن این ادعا هیچ سندی را در اختیار این سفارت قرار نداده است. […]

 مسئولان سفارت ایران در کابل، ادعای بازداشت یک مهاجم انتحاری ایرانی را توسط نیروهای امنیتی در ولایت نیمروز رد کردند.

در اطلاعیه‌ای که از سوی دفتر بخش رسانه‌ای سفارت ایران در کابل منتشر شده، آمده است که دولت افغانستان در مورد ثابت کردن این ادعا هیچ سندی را در اختیار این سفارت قرار نداده است.

۲ روز پیش فرمانده پلیس ولایت نیمروز در صحبت با برخی رسانه‌ها گفته بود که یک مهاجم انتحاری تبعه ایران هنگام حمله به یک پاسگاه امنیتی در این ولایت بازداشت شده است.

فرمانده پلیس نیمروز تاکید داشت که فرد بازداشت شده اعتراف کرده است که شهروند ایرانی است و یکی از کسانی که هنگام حمله به یک پاسگاه امنیتی کشته شده است  پسر برادر وی بوده است.

در همین حال، دفتر رسانه‌ای سفارت ایران در کابل گفته است: هنوز نمی توانیم این خبر را تایید نماییم به خاطر اینکه هیچ مدرکی دال بر ایرانی بودن چنین فردی از سوی دولت افغانستان در اختیار ما قرار نگرفته است.

در این اطلاعیه آمده، امیدواریم در صورتیکه برای اثبات این ادعا سندی وجود داشته باشد از سوی مسئولین دولت افغانستان در اختیار ما قرار بگیرد تا بررسی های لازم در زمینه انجام شود.

اطلاعیه افزود: البته عناصر مرتبط با داعش امکان دارد که امکان ورود به خاک ایران را به دست آورده باشند اما با تدابیر و جدیت که دولت ایران در زمینه مبارزه با تروریسم دارد، امکان فعالیت آنان در ایران وجود ندارد.

در اطلاعیه گفته شده که ایران قریب به هزار کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد و تعدادی از مهاجران افغان مقیم ایران به طور غیرقانونی از مرزهای ۲ کشور تردد می‌کنند بنابراین احتمال عبور غیرقانونی عناصر ایرانی مرتبط با داعش از مرز ۲ کشور و پیوستن آنها به  داعش در افغانستان وجود دارد.

بخش رسانه‌ای سفارت ایران همچنین گفته، در حال حاضر کمیته‌های پنج گانه مشترک ۲ کشور در پیوند به گسترش همکاری دو جانبه از جمله در راستای امنیتی، مرزی و مبارزه مشترک با تروریسم مصروف همکاری هستند و دولت ایران امیدوار است با همکاری‌های مقام‌های امنیتی و مرزی ۲ کشور، امکان مبارزه کامل تروریستی در ۲ سوی مرز مشترک فراهم شود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی